32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Trzaskowski zarzuca hipokryzję „braciom Kaczyńskim”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nieprawdopodobną hipokryzją PiS-u jest mówienie o ewentualnym blokowaniu przepisów migracyjnych; to bracia Kaczyńscy sami doprowadzili do tego, że dzisiaj nie jest możliwe weto jednego państwa – mówił w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pytany o pakt migracyjny

Podczas piątkowego briefingu prasowego prezydent stolicy Rafał Trzaskowski odniósł się do zatwierdzonego w ostatnich dniach paktu migracyjnego oraz oceny PiS-u, który mówi, że jest przepisy te są zagrożeniem dla Polski.
Według Trzaskowskiego, „nieprawdopodobną hipokryzją PiS-u” jest mówienie dzisiaj o ewentualnym blokowaniu przepisów migracyjnych. „Możliwe byłoby blokowanie przepisów migracyjnych przez jedno państwo, gdyby obaj bracia Kaczyńscy nie zgodzili się na podpisanie Traktatu Lizbońskiego w takiej formule, w której wprowadzono głosowanie większością kwalifikowaną co do migracji” – przypomniał Trzaskowski.
„Tak więc sami doprowadzili do tego, że nie jest możliwe weto jednego państwa” – podkreślił.
„Natomiast myśmy zrobili tak dużo jeżeli chodzi o sprawy Ukrainy i przyjęliśmy miliony uchodźców, że absolutnie nie powinny nas dotyczyć te przepisy paktu migracyjnego, bo my po prostu zrobiliśmy już swoje. Jestem przekonany, że Unia Europejska to musi uwzględnić” – podkreślił.
Przypomniał również moment, kiedy osobiście negocjował przepisy w 2014 roku dotyczące ówczesnej sytuacji, tj. pierwszego ataku Rosji na Ukrainę. „Wtedy jasno też powiedzieliśmy, że Polska powinna być wyłączona z przyjmowania jakichkolwiek migrantów, jeżeli sytuacja w Ukrainie się zmieni i my pomożemy uchodźcom z Ukrainy” – przypomniał.
„W związku z tym dla mnie sprawa jest jasna: Polska w sprawie przyjmowania uchodźców zrobiła znacznie więcej, niż jakiekolwiek państwo Unii Europejskiej i nie powinniśmy być objęci tymi mechanizmami, choćby tymi finansowymi” – zadeklarował.
Ministrowie finansów państw unijnych we wtorek ostatecznie zatwierdzili pakt migracyjny. Przeciw głosowały trzy kraje: Polska, Słowacja i Węgry. Pakt ma kompleksowo regulować sprawy migracji w Unii Europejskiej, w tym związane z pomocą udzielaną krajom znajdującym się pod presją migracyjną. (PAP)

 

dk/ del/ par/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520