17-letni Adan De La Cruz III, uczeń Nikki Rowe High School w Teksasie, zmarł po upadku z dachu podczas imprezy w McAllen. W momencie tragicznego wypadku De La Cruz próbował wskoczyć do basenu, jednak poślizgnął się i upadł na beton.
Feralna impreza odbyła się w nocy z piątku na sobotę, 19 sierpnia 2023 roku, w McAllen w Teksasie.
Adan i jego kolega weszli na dach altany, aby następnie spróbować skoczyć stamtąd do basen. O ile znajomemu 17-latka się to udało, sam Adan poślizgnął się i upadł na beton, uderzając w twarde podłoże głową.
Policja i medycy przybyli na miejsce o 2:09 nad ranem. Adan został znaleziony nieprzytomny z poważną raną głowy i natychmiast przewieziony do szpitala. 17-latek zmarł tam po czterech dniach.
W związku ze śmiercią Adana aresztowanych zostało dwóch dorosłych mężczyzn. Zostali oskarżeni o dostarczenie alkoholu nieletnim. Za wstęp na domówkę pobierali opłaty.
Nikki Rowe High School zapowiedziało zorganizowanie apelu na cześć zmarłego ucznia.
Adan członkiem szkolnej drużyny futbolowej. Został opisany jako bardzo lubiany i podziwiany przez swoich rówieśników.
Red. JŁ