10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Totalna paranoja! Policja wlepia mandaty za brak maseczki nad morzem. Mają system kamer oraz drona

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W związku z pandemią w Sopocie policyjne patrole można spotkać np. na deptakach, skwerach, lokalach oraz innych miejscach gromadzenia się osób – informuje policja. W sobotę policjanci ujawnili tam ponad 100 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa – dodano.

Jak poinformowała PAP w niedzielę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska, sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku prowadzą wzmożone weekendowe działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

 

„Policyjne patrole można spotkać na deptakach, skwerach, w placówkach handlowych, lokalach oraz innych miejscach gromadzenia się osób. Są wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba interweniowania. Do działań funkcjonariusze wykorzystują mobilny komisariat wyposażony w system kamer oraz drona, za pomocą którego z nieba obserwują zachowania mieszkańców i osób odwiedzających Sopot” – dodała Rekowska.

 

Dzięki wykorzystaniu specjalnego radiowozu z systemem LRAD i nagłośnienia w radiowozach policjanci cały czas przypominają o obowiązujących ograniczeniach.

 

„Tylko w sobotę na terenie Sopotu policjanci ujawnili ponad 100 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wobec osób, które dopuściły się tego wykroczenia, policjanci stosowali mandaty, wnioski o ukaranie do sądu, pouczenia albo zwrócenie uwagi” – tłumaczyła sopocka policjantka. (PAP)

 

autor: Krzysztof Wójcik

 

kszy/ amac/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520