22.1 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

To był cud. Słonica urodziła bliźnięta płci męskiej i żeńskiej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Słonica w Tajlandii urodziła bliźnięta płci męskiej i żeńskiej. Opiekunowie określili narodziny mianem cudu.

Nie spodziewano się, że matka, 36-letnia Chamchuri, urodzi bliźnięta, a kiedy w ubiegły piątek urodziła cielę płci męskiej, pracownicy Ayutthaya Elephant Palace i Royal Kraal myśleli, że poród został zakończony. Jednak podczas porodu pierwszego cielęcia i pomagania mu stanąć na nogi, opiekunowie usłyszeli głośny huk i zdali sobie sprawę, że Chamchuri urodziła drugie cielę, samicę. Drugi poród wywołał panikę u matki, a pracownicy musieli ją powstrzymywać, aby nie nadepnęła na cielę płci żeńskiej. Jeden z opiekunów złamał nogę. Dramatyczne nagrania opublikowane w mediach społecznościowych pokazały tłum opiekunów gorączkowo oddzielających cielę od matki.

Według organizacji badawczej Save the Elephants, bliźnięta występują tylko w jednym procencie urodzeń u słoni, a bliźnięta różnej płci są jeszcze rzadsze. „Kiedy wyciągnęliśmy drugie słoniątko z dala od matki, dziecko wstało. Wszyscy wiwatowaliśmy, bo to cud” – powiedział BBC weterynarz Lardthongtare Meepan.

„Zawsze chcieliśmy zobaczyć bliźniaki słoni, ale nie każdy może to zobaczyć, ponieważ nie zdarza się to często” – dodała.

Ogród zoologiczny Ayutthaya Elephant Palace i Royal Kraal prowadzi transmisje z wybiegu bliźniąt w mediach społecznościowych. Turyści zwiedzający park mogą zobaczyć bliźnięta po zdezynfekowaniu butów i rąk. W Tajlandii słonie uważa się za święte, są one również symbolem narodowym kraju.

IAR

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520