20.7 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Euforia w niemieckich mediach po meczu otwarcia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gdy w czerwcu 2023 roku piłkarska reprezentacja Niemiec przegrała sparing z Polską 0:1, dziennik „Bild” w minorowym nastroju dopytywał: „Ktoś jeszcze czeka na mistrzostwa Europy?”. Po zwycięstwie nad Szkocją 5:1 w meczu otwarcia w mediach zapanowała euforia.

Gospodarze zwyciężyli wysoko, a jedyną bramkę stracili po samobóju Antonio Ruedigera. Rywale nie oddali ani jednego strzału – celnego lub nie.

 

„Droga piłkarska rodzino, cóż za wieczór w Monachium, w Niemczech, w Europie, na świecie! My, Niemcy, znów jesteśmy kimś. A dokładniej: drużyną, która może pokonać 39. ekipę rankingu FIFA 5:1 w meczu otwarcia. To nie jest czas na spokojną, wyważoną analizę i realistyczne stwierdzenia, że jeszcze nic nie jest przesądzone. Tu zgadzam się z kanclerzem Niemiec: wyjdźcie na ulicę, świętujcie, cieszcie się, zorganizujcie sobie butelkę Single Malt, a przy zasypianiu pomyślcie sobie o kojącym dźwięku wydawanym przez samotne dudy w oddali” – napisano w relacji na żywo na stronie internetowej „Sueddeutsche Zeitung”.

 

W serwisie „Frankfurter Allgemeine Zeitung” podkreślono, że teraz oczekiwania kibiców zostały bardzo rozbudzone.

 

„Reprezentacja Niemiec odniosła wysokie zwycięstwo nad Szkocją, a to karmi nadzieję na porywający turniej. Gol samobójczy tylko minimalnie zaciemnia radość” – oceniono.

 

W „Kickerze” otwarcie 17. edycji ME oceniono jako „perfekcyjne”.

 

„Zwycięstwo 5:1 – najwyższe w historii Niemiec w mistrzostwach Europy – przerwało serię trzech porażek w pierwszych spotkaniach ważnych turniejów” – zauważono.

 

W portalu sport1.de również użyto słowa „perfekcyjny”, choć poprzedzono je wyrazem „prawie”. Jednocześnie podkreślono, że takie otwarcie mistrzostw to „marzenie”.

 

„Reprezentacja Niemiec wysokim zwycięstwem wprawiła cały kraj w euforię” – zaznaczono.

 

Gospodarzy czekają w grupie A jeszcze spotkania ze Szwajcarią i z Węgrami.(PAP)

 

mm/ af/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520