13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Terlecki o wtargnięciu do biura posłanki PiS: Obrzydliwe; chciałbym przede wszystkim skuteczności naszych służb

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Obrzydliwe, chciałbym przede wszystkim skuteczności naszych służb: policji, wymiaru sprawiedliwości – mówił wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki odnosząc się do wtargnięcia do biura posłanki Moniki Pawłowskiej. Dodał, że powinien być zaostrzony kurs wobec chuliganów.

W środę posłanka PiS Monika Pawłowska poinformował, że do jej biura we Włodawie (Lubelskie) wtargnął mężczyzna i groził śmiercią jej pracownikowi. „Krzyczał, że +biuro zostanie zniszczone+ a moją pracownicę +utopi w szambie, gdzie zginie+” – informowała posłanka w mediach społecznościowych.

 

„Nie jestem w stanie nawet komentować tej sytuacji. Po prostu nie ma słów, którymi można opisać to co czuję ja, a przede wszystkim moi współpracownicy i rodzina. Na szczęście nikomu nic się nie stało” – zaznaczyła Pawłowska.

 

Sprawę skomentował w czwartek w rozmowie z dziennikarzami szef klubu PiS. „Obrzydliwe. Chciałbym przede wszystkim skuteczności naszych służb – policji, ale także wymiaru sprawiedliwości” – powiedział Terlecki. Na uwagę, że rządzi PiS, polityk powiedział: „Tak jest niestety, że rządzimy zbyt łagodnie”. Dopytywany czy powinno być więc zaostrzenie kursu, odparł: „pewnie, jeśli chodzi o chuliganów”.

 

Podinsp. Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie potwierdziła w rozmowie z PAP, że do takiego zdarzenia miało dojść w środę około godz. 10. „35-latka złożyła zawiadomienie o kierowaniu gróźb karalnych pod jej adresem. Aktualnie trwają czynności w tej sprawie” – poinformowała w czwartek policjantka.

 

Sprecyzowała, że wskazany sprawca gróźb karalnych to starszy mężczyzna, który wcześniej wielokrotnie przychodził do tego biura, korzystał z porad prawnych i w środę po raz pierwszy „zachował się w taki sposób, że spowodowało to złożeniem zawiadomienia o przestępstwie”.

 

Podinsp. Szymańska wyjaśniła, że postępowanie prowadzone jest w sprawie kierowania gróźb karalnych pod adresem 35-latki. Jest to przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia. „Jest ono ścigane na wniosek, i taki wniosek o ściganie 35-latka złożyła. W tej chwili nikt nie został do sprawy ani zatrzymany ani nikt nie usłyszał zarzutów” – uzupełniła funkcjonariuszka.

 

Dodała, że sprawca jest znany policji, jak też innym instytucjom, do których wielokrotnie kierował różnorodne pisma, wyrażając swoje niezadowolenie z ich funkcjonowania.

 

To kolejny już incydent związany z wtargnięciem do biur PiS. We wtorek po godz. 15 do siedziby partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie próbował wtargnąć 20-latek. Gdy wszedł do budynku, zaczął grozić ochroniarzowi i kopnął w drzwi. Na miejscu musiała interweniować policja, którą wezwali pracownicy ochrony. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę. (PAP)

 

autor: Rafał Białkowski

 

rbk/ par/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520