21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Ten bank do końca 2025 r. wycofa się z Polski, likwidując 1600 etatów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Brytyjski bank NatWest do końca 2025 roku wycofa się z działalności w Polsce, co spowoduje, że pracę straci cały, liczący ok. 1600 osób, personel jego polskiego oddziału.

Rzecznik banku poinformował w środę, że decyzję tę podjęto w efekcie zakończenia konkretnego projektu związanego z przestępstwami finansowymi, który był realizowany przez polski oddział, w związku z czym nie ma już pracy dla tych pracowników, a także w związku z konsolidacją operacji dotyczących przestępstw finansowych w dwóch pozostałych centrach finansowych – w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Wyjaśnił, że zakończenie projektu spowodowało szerszy przegląd obecności banku w Polsce, co doprowadziło do decyzji o zamknięciu działalności, która obejmowała przestępstwa finansowe, technologię, finanse i ryzyko. Przekazał też, że 45 proc. miejsc pracy likwidowanych w Polsce zniknie na dobre, a pozostałe 55 proc. zostanie przeniesionych do dwóch wspomnianych krajów. Likwidacja miejsc pracy w Polsce ma się odbywać w dwóch etapach i zakończyć przed upływem 2025 roku.
Prezes NatWest Paul Thwaite powiedział po objęciu stanowiska na początku tego roku, że bank zamierza uprościć swoją działalność i stać się bardziej wydajny. NatWest przygotowuje się do sprzedaży przez rząd tej części udziałów, która pozostaje wciąż w rękach skarbu państwa. W czasie kryzysu finansowego z 2008 roku bank, działający wówczas pod nazwą Royal Bank of Scotland, został uratowany przez rząd przed bankructwem w zamian za przejęcie udziałów w nim przez skarb państwa.
W lutym tego roku NatWest poinformował o tym, że jego roczny zysk wzrósł o jedną piątą, co jest związane z tym, że cały brytyjski sektor bankowy korzysta z wysokich stóp procentowych.(PAP)

bjn/ kar/ lm/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520