11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Teksańskie miasto ogłasza stan klęski żywiołowej i zarazem uspokaja

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W związku z nadchodzącym zaćmieniem słońca kolejne miasteczko ogłasza stan klęski żywiołowej. W poniedziałek, 8 kwietnia, wprowadzenie stanu nadzwyczajnego ogłosił burmistrz Killeen w Teksasie.

Jest to dość nietypowy przykład użycia stanu nadzwyczajnego, bo do żadnej katastrofy nie doszło. Według władz miasta wprowadzenie stanu klęski żywiołowej pozwoli na szybką mobilizację służb w celu przeprowadzenia ewentualnych operacji awaryjnych, w tym m.in. ratunkowych.

Chodzie przede wszystkim o napływ setek tysięcy turystów, którzy będą na własne oczy obserwować zaćmienie Słońca. Killeen w Teksasie leży na tzw. ścieżce zaćmienia, co oznacza, że stamtąd zjawisko będzie dostrzegalne.

„W świetle potencjalnego wpływu [zaćmienia] na nasze miasto, ogłaszam stan klęski żywiołowej. Deklaracja ta nie ma na celu wzbudzania strachu lub paniki, ale raczej zapewnienie, że jesteśmy w pełni przygotowani do radzenia sobie z wszelkimi nieprzewidzianymi sytuacjami, które mogą pojawić się w tym czasie” – wyjaśnił burmistrz Nash-King podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Nash-King zapewnił, że wszystkie niespodziewane incydenty spotkają się z szybką reakcją służb, gdyż miasto przyjęło podejście „wszystkie ręce na pokład”.

W niektórych miastach do zaćmienia Słońca przygotowywano się od niemal roku.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520