17.5 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Teksański GOP nie będzie wykluczał za „popieranie antysemityzmu” i „sympatie pronazistowskie”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Komitet wykonawczy teksańskiej Partii Republikańskiej zagłosował za niewykluczaniem ze swoich struktur osób „znanych z popierania lub tolerowania antysemityzmu, sympatii pronazistowskich lub zaprzeczania Holokaustowi”. Propozycja wykluczenia takich osób pojawiła się w rezolucji wspierającej Izrael w wojnie z Hamasem w Strefie Gazy.

W głosowaniu 32 do 29 komitet wykonawczy teksańskiego GOP zagłosował przeciwko wykluczaniu z organizacji osób, prezentujących kontrowersyjne poglądy lub spoufalają się z takimi osobami – m.in. odwołującymi się do antysemityzmu, czy też prezentujących pronazistowskie sympatie.

Rezolucja popierająca Izrael przeszła, jednak nie znalazła się w niej wcześniej umieszczona tam klauzula zakazująca członkom spoufalania się z sympatykami nazizmu. Niektórzy członkowie komitetu wykonawczego argumentowali, że klauzula była zbyt niejasna.

Rolando Garcia, członek komisji, który opracował treść klauzuli zakazującej powiązań z sympatykami nazistów, powiedział, że usunięcie jej z zatwierdzonej rezolucji „wysyła niepokojącą wiadomość”.

„Nie określamy żadnej osoby ani stowarzyszenia” – powiedział Garcia. „To po prostu deklaracja zasad”.

Red. JŁ

(Źródło: The Guardian)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520