17.5 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Sondaż. Marihuana może niedługo zostać zalegalizowana na Florydzie. Większość mieszkańców na „tak”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Marihuana – jedni stawiają ją w jednym szeregu z twardymi narkotykami, a inni utożsamiają ją raczej z alkoholem. Wiele amerykańskich stanów zdecydowało się w ostatnich latach na liberalny zwrot w podejściu do konopi indyjskich. Marihuana była depenalizowana, a nawet legalizowana i opodatkowywana. Czy nadszedł czas na kontynuację zielonej ekspansji na Florydzie? Według najnowszego sondażu mieszkańcy Słonecznego Stanu są „na tak”.

Według badania opinii publicznej przeprowadzonego na Florydzie przez UNF Public Opinion Research Lab (PORL) większość respondentów stwierdziło, że w hipotetycznym głosowaniu nad poprawką do konstytucji, legalizującą marihuanę w stanie, opowiedziałoby się za legalizacją. Aż 67 proc. badanych jest za legalizacją konopi indyjskich do użytku rekreacyjnego!

Tylko 28 proc. mieszkańców Florydy zagłosowałoby przeciw takiej samej poprawce.

Co zaskakujące – poparcie dla legalizacji marihuany zmniejszyło się na Florydzie od zeszłego roku. W podobnym badaniu przeprowadzonym wiosną 2022 roku aż 76 proc. badanych było „ZA”. To o 9 p.p. więcej, niż teraz. Inne badanie wykonane na początku tego roku wykazało, że 70 proc. mieszkańców stanu z radością podpisałoby się pod poprawką legalizującą „trawkę”.

Wyraźny spadek poparcia dla legalizacji konopi indyjskich w ciągu ostatniego roku skomentował dyrektor wydziału PORL i profesor nauk politycznych dr Michael Binder. Stwierdził, że w odróżnieniu od dwóch poprzednich badań w najnowszym sondażu przedstawiono respondentom gotowy projekt poprawki legalizującej marihuanę, który jest obecnie rozpatrywany przez Sąd Najwyższy Florydy. SN zdecyduje, czy pozycja pojawi się na karcie do głosowania podczas wyborów.

„W przeciwieństwie do poprzednich ankiet, w których po prostu pytaliśmy, czy ludzie popierają lub sprzeciwiają się legalizacji rekreacyjnej marihuany, tym razem podaliśmy respondentom szczegóły proponowanej poprawki” – powiedział Binder w czwartek w oświadczeniu PORL. „Po raz kolejny wygląda na to, że (poprawka) ma duże szanse na przyjęcie, jeśli przejdzie przez sąd, a to jest bardzo duże ‘jeśli’”.

Red. JŁ

(Źródło: Forbes)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520