26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Szef klubu PSL do sędziów powołanych w ostatnich latach: „Włos z głowy żadnemu z państwa nie spadnie”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Uspokajam i zapewniam każdego sędziego, który przez wadliwie powołaną Krajową Radę Sądownictwa został powołany: włos z głowy żadnemu z państwa nie spadnie. My musimy tylko uzdrowić to co jest przyczyną, istotą problemu, a więc formę legalną Krajowej Rady Sądownictwa – powiedział w środę szef klubu PSL Krzysztof Paszyk.

Pytany w programie „Sedno Sprawy” Radia Plus czy teraz funkcjonuje neo-KRS czy KRS powiedział, że bardzo rzadko używał sformułowania neo-KRS. „Mamy bardzo ważny organ konstytucyjny, który został zreformowany z naruszeniem prawa, jest wadliwie funkcjonującym organem konstytucyjnym” – dodał Paszyk.

Zaznaczył, że „trzeba dzisiaj z bardzo dużą ostrożnością (…) rozpocząć proces legalizowania spraw, które przez sędziów były rozpatrywane” – powiedział. Podkreślił, że trzeba coś z tym zrobić. Dodał, że jest to wielki problem i trzeba go naprawić.

Podkreślił, że nie kwestionuje kompetencji sędziów wybranych w ostatnich latach. „Nikt dzisiaj z tych, którzy będą próbowali sytuację naprawić absolutnie nie kwestionuje kompetencji tych sędziów”. „Kwestionujemy tryb i sposób powołania przez nielegalny, nie w pełni prawny podmiot konstytucyjny jakim jest Krajowa Rada Sądownictwa” – powiedział Paszyk. Dodał, że trzeba ją naprawić i przywrócić do formy, która nie będzie kwestionowana, ani nie będą kwestionowani powoływani przez nią sędziowie oraz wydane przez nich wyroki. Podkreślił, że jest to zadanie, z którego nikt ich nie zwolni, a problem sam nie zniknie.

„Uspokajam i zapewniam każdego sędziego, który przez wadliwie powołaną Krajową Radę Sądownictwa został powołany: włos z głowy żadnemu z państwa nie spadnie. Każdy będzie sędzią”. „My musimy tylko uzdrowić to co jest przyczyną, istotą problemu, a więc formę legalną Krajowej Rady Sądownictwa” – podkreślił Paszyk.

Pytany zaś o to, ile resortów będzie miał PSL w nowym rządzie, odpowiedział, że ogłoszą to w swoim czasie. „Myślę, że to będzie więcej niż trzy” – dodał. „Najbliżej jesteśmy liczby czterech bardzo ważnych resortów, ale też taki będzie obraz tego rządu. Tu nie będzie ugrupowań, które dominują w znaczący sposób, jeśli chodzi o obszary za które biorą odpowiedzialność”. „Będzie bardzo partnerski układ, jeśli chodzi o podział resortów” – dodał Paszyk.

Pytany jaki resort oprócz ministerstwa obrony narodowej, rolnictwa i infrastruktury, odpowiedział „bardzo nam bliska również gospodarka” – powiedział Paszyk.(PAP)

Autorka: Iga Leszczyńska

 

iga/ godl/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520