HomeŚwiat

Izraelskie lotnictwo ostrzelało pozycje Hamasu w Strefie Gazy

Izraelskie lotnictwo ostrzelało pozycje Hamasu w Strefie Gazy

Izraelskie lotnictwo ostrzelało pozycje Hamasu w Strefie Gazy. Źródła wojskowe napisały w komunikacie, że była to odpowiedź na wczorajszy incydent z udziałem czterech Palestyńczyków, którzy obrzucili ogrodzenie graniczne w Strefie Gazy butelkami wypełnionymi substancją łatwopalną. Według przedstawicieli izraelskiej armii, w efekcie został zniszczony ciężki sprzęt, przeznaczony do budowy umocnień przy granicy.

 

 

Żródła palestyńskie poinformowały, że izraelskie lotnictwo ostrzelało bazę zbrojnego ramienia Hamasu, Brygad Al Kassam, powodując zniszczenia. Nikt nie zostal ranny.

W ubieglym miesiącu doszło do eskalacji napięcia izraelsko – palestyńskiego, sytuacja stała się najpoważniejsza od wojny w 2014 roku. 17 lutego w wybuchu bomby zostało rannych czterech izraelskich żołnierzy, patrolujących granicę Strefy Gazy. W odwiecie Izrael ostrzelał z powietrza 18 pozycji Hamasu. W wymianie ognia izraelska armia zastrzeliła dwóch palestyńskich nastolatków. Tydzień temu władze w Tel Awiwie poinformowały, że izraelskie siły lądowe zniszczyły tunel przy granicy ze Strefą Gazy, który Palestyńczycy mogli wykorzystać do ataków na swego sąsiada.

Haaretz&AFPang/IAR/dw

COMMENTS