13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Stoltenberg: Prezydent Ukrainy zaproszony na szczyt NATO w Wilnie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

NATO zaprosiło prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do udziału w szczycie sojuszu organizowanym w lipcu w Wilnie na Litwie – poinformował sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

„Nie możemy się doczekać spotkania z Zełenskim na naszym lipcowym szczycie w Wilnie” – powiedział Stoltenberg po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych NATO z udziałem szefa ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeby.

 

Na posiedzeniu Komisji NATO-Ukraina we wtorek ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich sojuszu potwierdzili swoje zdecydowane poparcie dla Ukrainy. Stoltenberg zauważył, że członkowie sojuszu opracują wieloletnią inicjatywę, która pomoże zapewnić Ukrainie odstraszanie i obronę, przejść od sprzętu i doktryn z czasów sowieckich do standardów NATO oraz zwiększyć interoperacyjność z NATO.

 

„To pokazuje nasze długoterminowe zaangażowanie na rzecz Ukrainy i zbliża Ukrainę do euroatlantyckiej rodziny” – powiedział. Sojuszniczy ministrowie i minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba rozmawiali także o kontynuacji reform na Ukrainie.

 

Stoltenberg stwierdził, że sojusznicy NATO już udzielają znaczącego wsparcia, „ale pilnie potrzebne jest jeszcze większe”. „Musimy zrealizować to, co zostało już obiecane w zakresie wyszkolenia i ciężkiego uzbrojenia oraz nadal zwiększać produkcję broni i amunicji” – wskazał sekretarz generalny sojuszu.

 

Było to pierwsze spotkanie, w którym wzięła udział Finlandia jako pełnoprawny członek NATO.

 

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

 

luo/ mms/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520