29.1 C
sobota, 18 maja, 2024

Sportowa niedziela [przegląd wydarzeń]

Przekazujemy skrót wiadomości sportowych:

Po ośmiu zwycięstwach z rzędu, piłkarze Paris Saint-Germain ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie francuskiej ekstraklasy. W niedzielę ulegli na wyjeździe Stade Rennes 0:2 (0:1).

x x x

Hiszpański trener Xisco Munoz odchodzi z Watford FC – poinformował w niedzielę klub angielskiej ekstraklasy piłkarskiej.

x x x

W niedzielę rano, w wieku 78 lat, zmarł Bernard Tapie, francuski polityk, biznesmen, były właściciel m.in. klubu piłkarskiego Olympique Marsylia – poinformowały tamtejsze media, powołując się na rodzinę.

x x x

Brytyjczyk Elfyn Evans wygrał Rajd Finlandii, 10. rundę samochodowych mistrzostw świata. Lider cyklu i obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier (obaj Toyota Yaris WRC) zajął piąte miejsce ze stratą 2.54,4.

x x x

Kacper Wróblewski (Skoda Fabia Rally2 Evo) wygrał Rajd Świdnicki-Krause, szóstą rundę samochodowych mistrzostw Polski. Liderem pozostał Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo), który w Świdnicy nie startował.

x x x

Mateusz Borgieł i Mateusz Zuchora zdobyli w niedzielę srebrny medal w konkurencji C2 w mistrzostwach świata w maratonie kajakowym. Zawody odbywają się w Pitesti w Rumunii.

x x x

Etiopczyk Sisay Lemma wśród mężczyzn i Kenijka Joyciline Jepkosgei triumfowali w biegu maratońskim w Londynie. Na trasie z Blackheath w południowo-wschodnim Londynie do centrum handlowego przed Pałacem Buckingham walczyło około 40 tysięcy zawodników.

x x x

Rozstawiony z numerem drugim Norweg Casper Ruud i Brytyjczyk Cameron Norrie zagrają w finale tenisowego turnieju ATP w San Diego. W 1/8 finału odpadł Hubert Hurkacz.

x x x

Tenisistki stołowe Niemiec pokonały reprezentację gospodarzy 3:1 w finale drużynowych mistrzostw Europy w Klużu-Napoce w Rumunii. Brązowe medale zdobyły Portugalki i Francuzki.

x x x

Mistrzyni olimpijska w jeździe na czas z Tokio, liderka kobiecego rankingu UCI Holenderka Annemiek van Vleuten (Movistar) doznała poważnej kontuzji podczas upadku w sobotnim wyścigu Paryż – Roubaix i nie wystartuje już w tym sezonie.

x x x

Franciszek Surmiński, były mistrz Polski w kolarstwie i trener Stanisława Szozdy, zginął w sobotę wieczorem w wypadku drogowym w Prudniku. Miał 86 lat – poinformował portal Teraz Prudnik.