7.7 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Sondaż. Gdzie wolałbyś zamieszkać – w Kalifornii czy na Florydzie?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

www.strony.us - Strony Internetowe, Strony Internetowe Chicago Floryda, Pozycjonowanie, Pozycjonowanie stronwww, Pozycjonowanie Stron Chicago Floryda, Reklama Chicago

Jeszcze kilka miesięcy temu media były pełne plotek, które mówiły o potencjalnym starciu gubernatorów Kalifornii i Florydy w walce o fotel prezydenta USA. Te spełniły się tylko częściowo – gubernator Ron DeSantis z Florydy zdecydował się powalczyć o Biały Dom, podczas gdy Gavin Newsom z Kalifornii poparł Bidena i stanął w zgodnym szeregu innych Demokratów. Gdyby jednak doszło do takiego pojedynku, który z nich mógłby wygrać? Najnowszy sondaż wskazuje, że większość amerykańskich wyborców widziałoby w Waszyngtonie raczej Tampę, niż Sacramento.

W sondażu „Daily Mail” zapytano Amerykanów, gdzie woleliby mieszkać – w Kalifornii, czy na Florydzie. Co prawda nie pada bezpośrednie pytanie o to, kto byłby lepszym prezydentem USA, ale „po owocach ich poznacie”, toteż Amerykanie określili, czy zamieszkaliby raczej w stanie, zarządzanym przez DeSantisa, czy Newsoma.

Kalifornia Newsoma to „liberalny raj”, który wyznacza ogólnokrajowe trendy progresywizmu w sferze obyczajowej, walki ze zmianami klimatycznymi oraz poligon wytrzymałości portfeli podatników na kolejne progi podatkowe. Z drugiej strony Floryda DeSantisa – równie Słoneczny Stan, jednak idący w stronę konserwatyzmu, regulacji sfery obyczajowej i większej wolności finansowej, ale także związanej z nią indywidualnej odpowiedzialności.

Co wolą Amerykanie? Zdania były podzielone, ale zwycięzca był tylko jeden. Około 47 proc. respondentów stwierdziło, że wolałoby mieszkać na Florydzie DeSantisa, natomiast 40 proc. badanych wybrałoby Kalifornię Newsoma.

Daily Mail zadał również pytanie o hipotetyczne starcie gubernatorów Florydy i Kalifornii w wyścigu prezydenckim. Newsom był niegdyś szeroko reklamowany jako jeden z kandydatów Demokratów, który mógłby zastąpić Bidena – czego finalnie nie zrobił. DeSantis sam zrobił krok w przód i właśnie prowadzi kampanię prawyborczą, gdzie najpierw będzie musiał wyeliminować Donalda Trumpa.

Wyniki sondażu pokazały, że tutaj również zwyciężyłby DeSantis. Spośród ponad 1000 badanych 54 proc. zagłosowałoby na konserwatywnego gubernatora Florydy. 46 proc. respondentów widziałoby w Białym Domu raczej postępowego Newsoma.

Red. JŁ

(Źródło: Daily Mail)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520