18.6 C
Chicago
sobota, 7 czerwca, 2025

Sikorski ma satysfakcję z niepowodzenia relacji Trumpa z Muskiem. „Zobacz, wielki człowieku, polityka jest trudniejsza niż myślałeś”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

www.strony.us - Strony Internetowe, Strony Internetowe Chicago Floryda, Pozycjonowanie, Pozycjonowanie stronwww, Pozycjonowanie Stron Chicago Floryda, Reklama Chicago

Po publicznym zakończeniu przyjaźni przez Donalda Trumpa i Elona Muska politycy w Europie po raz pierwszy od dawna mogli pozwolić sobie wobec USA na Schadenfreude, czyli satysfakcję z cudzego niepowodzenia – ocenił w piątek portal Politico. Wśród nich wymienił szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

„Zobacz, wielki człowieku, polityka jest trudniejsza niż myślałeś” – napisał szef polskiej dyplomacji w skierowanym do Muska wpisie na X. Nawiązał do sporu słownego, jaki na początku marca wywiązał się na tej platformie między sekretarzem stanu USA Markiem Rubio, Muskiem i Sikorskim w sprawie systemów Starlink, produkowanych przez firmę Muska i wykorzystywanych do zapewniania łączności ukraińskim wojskom broniącym się przed rosyjską agresją.
Musk stwierdził w jednym z wpisów, że gdyby zdecydował o odłączeniu Ukrainy od Starlinków, front by się załamał, a Ukraina przegrałaby wojnę. Gdy szef MSZ w odpowiedzi zauważył, że Starlinki dla Ukrainy opłacane są przez Polskę w ramach dwustronnej umowy handlowej, Musk napisał: „Cicho bądź, mały człowieku. Płacisz niewielką część kosztów. I nie ma substytutu dla Starlinka”. Później miliarder nazwał polskiego polityka „marionetką (amerykańskiego miliardera George’a) Sorosa”.
Wygląda na to, że pewną radość ze scysji prezydenta USA z jednym z najbogatszych ludzi świata odczuwał też były komisarz UE Thierry Breton, który wielokrotnie ścierał się zarówno z Trumpem, jak i Muskiem – napisało Politico. Do skomentowania publicznej wymiany ciosów Breton użył we wpisie emotikonów popcornu i oczu, sugerując, że śledzi rozwój wypadków z dużym zaciekawieniem.
Relacje między Trumpem i Muskiem uległy gwałtownemu pogorszeniu w zeszłym tygodniu, po odejściu Muska ze stanowiska szefa Departamentu Wydajności Rządowej (DOGE). We wtorek miliarder publicznie potępił przygotowany przez administrację Trumpa projekt ustawy budżetowej, a w kolejnych dniach „kontynuował atak na Biały Dom, eskalując go w czwartek do trollingu” – ocenił portal.
W serwisie X Musk oświadczył, że wprowadzane przez Trumpa cła spowodują recesję, opowiedział się za impeachmentem Trumpa, oskarżył go o niewdzięczność i zasugerował, że Trump był powiązany z przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem. Trump natomiast zasugerował że Musk oszalał, kieruje się niskimi pobudkami i zagroził odebraniem cennych kontraktów rządowych i dotacji prowadzonym przez miliardera firmom.(PAP)

os/ akl/ lm/

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"