19.4 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Senator z Florydy pozwał DeSantisa. Luka w finansowaniu akcji w Martha’s Vineyard

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Pojawił się kolejny pozew przeciwko gubernatorowi Florydy Ronowi DeSantisowi w związku z kontrowersyjną akcją relokacji migrantów z Teksasu na wyspę Martha’s Vineyard w Massachusetts – podaje New York Post.

Demokratyczny senator stanu Floryda Jason Pizzo pozwał w czwartek republikańskiego gubernatora i innych urzędników stanowych, twierdząc, że ich działania w kwestii przetransportowania migrantów samolotami do Martha’s Vineyard odbyły się ze złamaniem prawa stanowego. Pozew ma na celu zakazanie gubernatorowi dalszego relokowania migrantów do innych stanów.

Luki w uczciwości operacji dopatrzono się w finansowaniu. Chociaż budżet stanowy ma oddelegowane rezerwowe fundusze na finansowanie „transportu nieautoryzowanych cudzoziemców” poza granice Florydy, w tym wypadku migranci nie byli relokowani z Florydy. Samoloty wystartowały z Teksasu. W Sunshine State nastąpiło jedynie międzylądowanie, przed finałowym przystankiem na wyspie Martha’s Vineyard.

Oprócz DeSantisa, trzech innych oskarżonych wymienionych w pozwie to Jimmy Patronis, dyrektor finansowy Florydy; stanowy Departament Transportu; i Jared W. Purdue, szef tego departamentu.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520