13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Sekretarz generalny NATO: Wierzymy, że Ukraina jest w stanie odzyskać swe terytoria

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wierzymy, że Ukraina jest w stanie odzyskać swoje terytoria – powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na konferencji prasowej po spotkaniu grupy kontaktowej ds. Ukrainy w Ramstein. Ocenił, że agresja Rosji stała się na Ukrainie wojną na wyniszczenie, w której Kijów potrzebuje pomocy logistycznej.

W bazie NATO w Ramstein w Niemczech odbywa się w piątek kolejne spotkanie na szczeblu ministrów obrony około 40 państw, które pomagają zbrojeniowo Ukrainie w odparciu rosyjskiej agresji.

 

Sojusznicy Kijowa dokonują podczas spotkania w Ramstein „przeglądu różnych potencjałów, systemów i dostaw, jakich potrzebują Ukraińcy, aby odzyskać więcej terenów” – powiedział dziennikarzom szef NATO.

 

„Mamy obecnie (na Ukrainie) do czynienia z wojną na wyniszczenie, a wojna na wyniszczenie staje się konfrontacją logistyczną” – ocenił Stoltenberg, wyjaśniając, że sojusznicy Kijowa koncentrują się obecnie na dostarczaniu amunicji i części zamiennych do sprzętu przekazanego już wcześniej Ukrainie.

 

Powtórzył, że członkowie Sojuszu popierają akcesję Ukrainy do NATO i podkreślił, że przyszłość Kijowa jest „w rodzinie euro-atlantyckiej”, ale nie wypowiedział się temat jej ewentualnego terminu – relacjonuje AFP.

 

„Celem nadrzędnym jest sprawić, że Ukraina wygra (wojnę) (…) bez tego nie ma sensu dyskutowanie o akcesji (do NATO)” – dodał Stoltenberg.(PAP)

 

fit/ mms/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520