15 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Rzecznik rządu Piotr Müller: USA są dojrzałą demokracją, poradzą sobie z obecną sytuacją

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Stany Zjednoczone są dojrzałą demokracją, z dojrzałymi mechanizmami państwowymi, jestem przekonany, że poradzą sobie z obecną sytuacją wewnętrzną, przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem – powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

W środę po południu, czasu lokalnego, zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa wtargnęli do Izby Reprezentantów i Senatu, powodując przerwanie obrad Kongresu, który zebrał się, aby ostatecznie zatwierdzić wyniki wyborów prezydenckich z 3 listopada 2020 roku, wygranych przez Demokratę Joe Bidena.

 

Doszło do starć protestujących z policją. Interweniowała Gwardia Narodowa. Burmistrz Waszyngtonu wprowadziła w mieście godzinę policyjną, którą będzie obowiązywać od godz. 18 czasu lokalnego.

 

Odnosząc się do sytuacji w Stanach Zjednoczonych Müller podkreślił w Polskim Radiu 24, że zawsze należy unikać działań o charakterze przemocowym. „I to jest jedyny komentarz, który w każdej sytuacji, gdziekolwiek na świecie pojawiają się działania o charakterze właśnie tego typu, należy stosować” – powiedział rzecznik rządu.

 

„Stanu Zjednoczone są dojrzałą demokracją, jestem przekonany, że poradzą sobie z tą sytuacją, która ma miejsce obecnie, mają dojrzałe mechanizmy wewnątrz państwa” – stwierdził Müller.

 

Podkreślił, że przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem. „I to dotyczy również Polski i również zachowań, które mają miejsce w innych krajach czasami, gdzie faktycznie do użycia przemocy przez osoby niezadowolone z jakiś rozstrzygnięć dochodzi” – dodał rzecznik rządu.

 

(PAP)

 

autor: Karol Kostrzewa

 

kos/ mok/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520