9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Rząd obiecuje budowę 100 tys. mieszkań na tani wynajem już w tej kadencji…

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wiceminister rozwoju i technologii Krzysztof Kukucki zapowiada w czwartkowej „Rzeczpospolitej” budowę 100 tys. mieszkań na tani wynajem w tej kadencji.

„Chcemy dać potrzebującym Polakom wybór: albo dostępny kredyt na mieszkanie, albo tani wynajem” – powiedział w wywiadzie „Rzeczpospolitej” wiceminister rozwoju i technologii Krzysztof Kukucki.

Wiceminister tłumaczył, że zapowiadane w kampanii 300 tys. mieszkań na tani wynajem to była realna propozycja, ale przy założeniu, że Lewica będzie miała samodzielny wpływ na kształtowanie polityki mieszkaniowej.
„Mówiliśmy o nakładach rzędu 20 mld zł rocznie na realizację takiego programu. Ale działamy w koalicji i w tych realiach oceniam, że w tej kadencji możemy wspierać budowę ok. 100 tys. mieszkań na tani wynajem, czyli ponad 20 tys. rocznie. Cel jest ambitny, ale to ok. 10 proc. wszystkich mieszkań oddawanych w naszym kraju” – tłumaczył Kukucki.
Jego zdaniem na tle Europy taki wynik byłby bardzo przyzwoity.
„Chcę podkreślić, że nie planujemy powoływać żadnego państwowego superdewelopera. Chcemy wykorzystać potencjał i doświadczenie samorządów w realizacji tego typu inwestycji” – dodał.(PAP)

 

lui/ mark/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520