27.5 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Rosyjska federacja piłkarska odwoła się od decyzji FIFA i UEFA w sprawie zawieszenia reprezentacji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFU) odwoła się do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) od decyzji FIFA i UEFA w sprawie zawieszenia reprezentacji Rosji i klubów z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą.

W myśl decyzji FIFA nie odbędzie się m.in. mecz Rosja – Polska w półfinale baraży o awans na tegoroczny mundial Katarze.

 

28 lutego FIFA i UEFA, po zaleceniu MKOl, wykluczyły reprezentacje Rosji i kluby z tego kraju z rywalizacji międzynarodowej. To odpowiedź na agresję militarną Rosji na Ukrainę.

 

„W ramach jednego pozwu przeciwko dwóm organizacjom RFU będzie domagać się przywrócenia wszystkich męskich i kobiecych reprezentacji Rosji we wszystkich odmianach piłki nożnej w turniejach, w których brały udział (m.in. w eliminacjach do MŚ w Katarze), a także odszkodowania za szkodę, jeśli zostanie ona stwierdzona” – głosi oświadczenie rosyjskiego związku.

 

RFU, aby zapewnić możliwość udziału rosyjskich drużyn w kolejnych zaplanowanych meczach, będzie nalegać na przyspieszoną procedurę rozpatrywania wniosku. W przypadku odmowy takiej procedury przez FIFA i UEFA, zostanie zgłoszony wymóg wprowadzenia tymczasowego środka w postaci zawieszenia decyzji FIFA i UEFA, a także rozgrywek, w których miały wziąć udział drużyny rosyjskie. RFU uważa, że FIFA i UEFA, podejmując decyzję o zawieszeniu drużyn rosyjskich nie miały prawnej podstawy, a dodatkowo naruszyły podstawowe prawa RFU, jako członka FIFA i UEFA, w tym prawo do udziału w rozgrywkach.

 

Władze rosyjskiego związku w komunikacie utrzymują, że decyzja o wycofaniu reprezentacji narodowej z kwalifikacji do mundialu 2022 została podjęta pod presją bezpośrednich rywali w barażach, co naruszyło zasady sportu i zasady fair play.

 

Sankcje nałożone przez FIFA powodują, że reprezentacja Rosji nie może obecnie uczestniczyć w marcowych barażach o prawo do finału mundialu 2022 w Katarze. 24 marca Rosjanie w Moskwie mieli zagrać z reprezentacją Polski, a w przypadku zwycięstwa ich rywalem 29 marca byłby triumfator z pary Szwecja – Czechy. Również zgodnie z decyzją UEFA Spartak Moskwa nie będzie mógł zagrać w 1/8 finału Ligi Europy z niemieckim RB Lipsk. Spotkania planowano na 10 i 17 marca.

 

PZPN już wcześniej zapowiedział, że kadra biało-czerwonych nie zamierza grać ze „Sborną”.(PAP)

 

mask/ cegl/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520