23.2 C
środa, 1 maja, 2024

Puchar Świata w skokach narciarskich/ Na mamuciej skoczni w austriackim Bad Mitterndorf czterech Polaków

W zaplanowanym na godzinę 14.15 w sobotę konkursie Pucharu Świata skoczkowie po raz pierwszy w tym sezonie rywalizować będą na mamuciej skoczni. W austriackim Bad Mitterndorf o punkty do klasyfikacji lotów powalczy czterech Polaków.

W piątkowych kwalifikacjach zwyciężył reprezentant gospodarzy Stefan Kraft, a najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który zajął czwarte miejsce. Brązowy medalista ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Chinach, który prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ, uplasował się jednak o jedną lokatę za Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem – najbliższym z rywali w boju o Kryształową Kulę. Obu zawodników dzieli 48 punktów.

W sobotę zaprezentują się także Piotr Żyła (ósme miejsce w kwalifikacjach), Kamil Stoch (14.) oraz Aleksander Zniszczoł (27.). Do konkursu nie awansował Jakub Wolny (41.).

W niedzielę odbędą się drugie zawody na tej samej skoczni, poprzedzone kwalifikacjami.

W tym sezonie zaplanowanych jest łącznie sześć konkursów indywidualnych i jeden drużynowy w lotach. Kolejne odbędą się w Vikersund (18-19 marca) oraz w Planicy (31 marca – 2 kwietnia), gdzie tradycyjnie nastąpi zakończenie sezonu.(PAP)