23.8 C
czwartek, 2 maja, 2024

PŚ w skokach/Lahti: Polacy startują w konkursie drużynowym. Dobre humory po trzecim miejscu Żyły w piątkowych zawodach indywidualnych

Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Kamil Stoch i Dawid Kubacki wystartują w sobotę w Lahti w drużynowym konkursie Pucharu Świata. Humory w ekipie polskich skoczków poprawiło trzecie miejsce Żyły w piątkowych zawodach indywidualnych.

35-letni zawodnik po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium PŚ. Oprócz niego ta sztuka udała się tylko Stochowi w grudniu w Klingenthal.

W Lahti Polacy wystąpią w olimpijskim składzie. Właśnie ta czwórka startowała 14 lutego na skoczni w Zhangjiakou, zajmując szóste miejsce.

Rok temu w „drużynówce” w Lahti biało-czerwoni zajęli drugą lokatę. O powtórzenie takiego wyniku będzie bardzo trudno, bo podopieczni trenera Michala Dolezala, poza kilkoma przebłyskami, prezentują się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Na podium nie udało im się uplasować w żadnym z trzech wcześniejszych w tym sezonie konkursów drużynowych.

Na liście startowej jest dziewięć reprezentacji. Początek konkursu o godz. 16.30.(PAP)