21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości krytykują jego reformę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Szeryf powiatu Grundy i przedstawiciele lokalnej prokuratury zgłaszają obiekcje dotyczące skutków najnowszej reformy wymiaru sprawiedliwości. Chodzi o wchodzącą z nowym rokiem w życie ustawę likwidującą kaucję gotówkową i przepisy ograniczające możliwość dokonywania aresztowań.

Zdaniem szeryfa Kena Briley’a zakaz zatrzymywania dokonujących niektórych wykroczeń stawia organy ścigania w bardzo trudnej sytuacji. Podaje przykład wtargnięcia na posesję, które może być ukarane jedynie mandatem. Jak podkreśla, w dłuższej perspektywie sprawi to, że mieszkańcy częściej będą brali sprawy we własne ręce, co może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Prokurator stanowy powiatu Grundy, Jason Helland, zwraca z kolei uwagę na mający wejść w życie zakaz zatrzymywania w areszcie osób, których nie stać na opłacenie kaucji. Podkreśla, że stosowanie jednej miary do wszystkich przestępców sprawi, że wielu niebezpiecznych ludzi może znaleźć się na ulicach.

Odmiennego zdania są zwolennicy reformy. Przedstawiciele ACLU Illinois twierdzą na przykład, że sytuacja, w której areszt mogą opuścić tylko ci, których na to stać, jest niesprawiedliwa. Przypominają również, że w dalszym ciągu pozostają przepisy pozwalające sędziom decydować o tym, kto powinien pozostać za kratkami, a kto nie. Nawet w przypadku, gdy podejrzany nie ma pieniędzy na kaucję.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520