12.9 C
Chicago
wtorek, 20 lutego, 2024

Prokuratura zaprezentowała nagrania z rozmów Eda Burke’a świadczące o jego korupcji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Trwa proces długoletniego, wpływowego radnego Chicago Eda Burke’a. Środowe przesłuchanie było skupione na zeznaniach wokół Old Main Post Office.

 

Prokuratura jako dowód zaprezentowała potajemnie nagrane rozmowy Burke’a i byłego radnego Danny’ego Solisa oraz dewelopera. Podczas jednej z tych rozmów z października 2016 roku, Solis zapytał Burke’a o potencjalną łapówkę i czy mógłby przekonać dewelopera do zatrudnienia kancelarii Burke’a zajmującej się podatkiem od nieruchomości.

“Ostatnim razem, gdy się spotkaliśmy, dałeś mi do myślenia” – powiedział Burke. „Mój syn studiuje w Ignatius, a ja mam duży kredyt hipoteczny. Jeśli masz jakieś pomysły” – mówił były radny. Solis odpowiedział, że Burke może być konsultantem. „To będzie w porządku? Nie będzie żadnych problemów prawnych?” – pytał Solis. „Nie będziesz miał żadnych kłopotów, a ja nie będę miał żadnych kłopotów na tym etapie gry” – odpowiedział Burke.

Solis, który współpracował z FBI potajemnie nagrywał tę rozmowę oraz wiele innych. Prokuratorzy federalni twierdzą, że Burke kilkakrotnie próbował – wykorzystując swoją władzę jako radny i przewodniczący komisji finansowej by skierować interesy do swojej firmy prawniczej. Na tym samym spotkaniu w 2016 roku Burke mówi deweloperowi Old Main Post Office w Chicago: „Chcielibyśmy zaprezentować ci naszą firmę”.

Zespół obrońców Burke’a starał się umniejszyć znaczenie tych nagrań, wskazując na współpracę Solisa ze służbami federalnymi, gdy sam był objęty dochodzeniem w sprawie przyjmowania łapówek. Adwokaci zaznaczyli, że żaden z domniemanych schematów przekupstwa i wymuszeń nie przyniósł Burke’owi osobistych korzyści.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520