21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Prokuratura stanowa powiatu Lake zapowiada zmianę zarzutów wobec sprawcy masakry z parady 4 lipca w Highland Park

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Biuro prokuratora stanowego powiatu Lake spodziewa się zmiany zarzutu w sprawie mężczyzny oskarżonego o zabicie siedmiu osób i zranienie 48 innych podczas parady 4 lipca w Highland Park w 2022 roku. Najbliższa rozprawa ma odbyć się 26 czerwca w sądzie powiatu Lake.

 

„Oczekujemy, że zmiana zarzutu zostanie przedstawiona sędzi Victorii Rossetti” – poinformowało biuro prokuratora stanowego powiatu Lake. Robert E. Crimo III jest oskarżony o strzelaninę podczas parady Dnia Niepodległości. Nie przyznał się do postawionych mu 117 zarzutów. Oskarżono go między innymi o strzelanie z karabinu szturmowego do uczestników parady z dachu przy Central Avenue i Second Street podczas parady w 2022.

Ojciec sprawcy masakry, Robert Crimo Jr., został oskarżony o siedem zarzutów lekkomyślnego zachowania za podpisanie wniosku o pozwolenie na broń dla syna mimo, że stanowił on poważne zagrożenie na co wskazywało jego wcześniejsze zachowanie.  W ramach ugody Robert Crimo Jr. przyznał się do zarzutów i został skazany na 60 dni więzienia i dwa lata w zawieszeniu.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520