28.3 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

„Premier spotyka się jedynie z samorządowcami przychylnymi władzy”. Morawiecki reaguje na słowa Trzaskowskiego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zawsze i często spotykam się z różnymi organizacjami, także samorządowymi, zapraszam do rozmów za stołem, nie na ulicy – napisał premier Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na wpis prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który stwierdził, że premier spotyka się jedynie z samorządowcami przychylnymi władzy.

W czwartek premier spotkał się w KPRM z przedstawicielami samorządów. Na początku spotkania stwierdził, że rząd nie zostawia samorządów samych sobie i zapowiedział rozwiązania mające na celu zamrożenie cen energii dla samorządów oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Na wypowiedź premiera zareagował w mediach społecznościowych Trzaskowski. „Pan premier chwali się, że spotkał się z samorządowcami. Szkoda, że zaprosił tylko przedstawicieli jednego, przychylnego władzy związku. Ale nic straconego – w piątek samorządowcy z całej Polski będą ok. 13.30 przed KPRM na #ProtestSamorządów. Do zobaczenia” – napisał na Twitterze, przypominając o zaplanowanym na piątek proteście.

 

Do wpisu odniósł się na Twitterze premier. „Panie Prezydencie, zawsze i często spotykam się z różnymi organizacjami, także samorządowymi, zapraszam. W śr. mam spotkanie z Komisją Wsp. Rządu i Samorządu. Dziś i jutro jestem w Pradze, gdzie odbywa się szczyt RE – wszyscy liderzy szukają rozwiązań dla niższych cen energii. Wszyscy przywódcy zgadzają się, że te ceny, ta inflacja – to skutek wojny Rosji przeciw Ukrainie i fatalnych błędów niemieckiej polityki gazowej. Pan chyba też tak uważa?” – zwrócił się do Trzaskowskiego.

 

Szef rządu zaprosił prezydenta Warszawy na spotkanie „na początek przyszłego tygodnia”. „Do rozmów za stołem, nie na ulicy” – podkreślił.(PAP)

 

autor: Mikołaj Małecki

 

mml/ godl/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520