18 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Premier pogratulował wszystkim medalistom Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gratulacje wszystkim medalistom, reprezentantkom i reprezentantom w Tokio oraz ich sztabom szkoleniowym złożył w niedzielę wieczorem premier Mateusz Morawiecki. „To był dla Polski najlepszy turniej od ponad 20 lat” – napisał szef rządu.

„Igrzyska Olimpijskie w Tokio już za nami. To był dla Polski najlepszy turniej od ponad 20 lat, od Igrzysk w Sydney. Polacy zdobyli na nich 14 medali, w tym 4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych. Nic tego początkowo nie zapowiadało, bo długo czekaliśmy na pierwszy medal i wydawało się, że to nie będzie dla Polski dobry turniej” – napisał w niedzielę na Twitterze premier.

 

Jak dodał „na tym właśnie polega piękno sportu, że uczy nas, żebyśmy się nigdy nie poddawali, że zawsze walczy się do końca”. „Wszyscy bierzemy to sobie mocno do serca, bo na codzień walczymy o dobrą przyszłość Polski. Żeby to osiągnąć potrzebujemy mądrości, sumiennej pracy i wiary, że w kolejnych obszarach życia możemy być wśród najlepszych na świecie. Korzystając z okazji chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim naszym Reprezentantkom i Reprezentantom w Tokio oraz ich sztabom szkoleniowym. I jeszcze raz pogratulować medalistom” – napisał premier wymieniając wszystkich sportowców, którzy zdobyli medale w Tokio.

 

Igrzyska rozpoczęły się 23 lipca br., a zakończyły się w niedzielę. Polscy sportowcy zdobyli 14 medali – cztery złote oraz po pięć srebrnych i brązowych, co dało im 17. miejsce w klasyfikacji igrzysk w Tokio.(PAP)

 

autor: Mateusz Mikowski

 

mm/ godl/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520