11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Pracownica miasta Nowy York zadała burmistrzowi pytanie. Wyrzucono ją z pracy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Pracowniczka New York City Law Department została zwolniona z pracy po tym, jak wpadła na konferencję burmistrza Nowego Yorku – Erica Adamsa – zadają mu serię niewygodnych pytań. Kobieta podawała się za reporterkę i zapytała Adamsa o obowiązek maskowania dla małych dzieci podczas konferencji, związanej z tematem LGBT.

Daniela Jampel – do tej pory – pełniła funkcję asystentki radcy prawnego w New York City Law Department. Teraz straciła pracę, gdyż niejako zakłóciła konferencję prasową burmistrza Adamsa.

„Trzy tygodnie temu powiedziałeś rodzicom, żeby ci zaufali, że zdejmiesz naszym maluchom maski. Dziesięć dni temu stałeś tutaj i powiedziałeś, że obowiązek maskowania skończy się 4 kwietnia. Tak się nie stało” – powiedziała Jampel. „Złamałeś obietnicę.”

Ktoś próbował uciszyć Jampel, ale burmistrz nalegał, aby dać jej mówić, zwracając się do kobiety, aby włączyła swój dyktafon w celu szczegółowego zarejestrowania jego odpowiedzi na pytania.

„Więc mam pytanie, jaka będzie nieodwracalna szkoda dla dzieci wieku od 2 do 4 lat jeśli zdejmują maski, tak jak robią to inne dzieci na Long Island, tak jak w Westchester?” – pytała dalej Jampel.

„Mówiłem, że zamierzamy ogłosić dzisiaj, czyli w poniedziałek, zdjęcie obowiązku maseczkowego dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat. Ale dodałem wtedy również, że jeśli zobaczymy wzrost [przypadków – red.], wrócimy i ogłosimy, co zamierzamy zrobić” – powiedział Adams.

W poniedziałek Jampel została zwolniona z pracy. Rzecznik Departamentu Prawa Nowego Jorku powiedział, że Jampel została zwolniona z pracy w poniedziałek, ale decyzja została podjęta przed jej pojawieniem się na przedstawionej konferencji prasowej.

„W publicznych oświadczeniach, pani Jampel wysuwała niepokojące twierdzenia dotyczące swojej pracy w miejskim wydziale prawnym. Na podstawie tych oświadczeń podjęto decyzję o rozwiązaniu jej stosunku pracy w dniu dzisiejszym” – powiedział rzecznik.

„Dzisiejsze wydarzenia, w tym jej decyzja o okłamaniu pracowników Urzędu Miasta na konferencji prasowej twierdzeniem, że była dziennikarką, pokazują jednak niepokojący brak osądu i uczciwości” – kontynuowano w oświadczeniu. „Na dzień dzisiejszy nie jest już pracownikiem Działu Prawnego.”

Jampel jest zdecydowaną przeciwniczką pandemicznych obostrzeń oraz członkiem-założycielem „#keepNYCschoolsopen” – koalicji rodziców, którzy walczyli o pozostawienie szkół otwartymi w czasie pandemii.

Decyzja o wyrzuceniu Jampel z pracy pojawiła się rzekomo w piątek, po tym jak na swoim twitterowym koncie skrytykowała burmistrza Adamsa. Mówiła też, że jej praca w urzędzie miejskim polega na „policjantów, którzy kłamią w sądzie, nauczycieli, którzy molestują dzieci, strażników więziennych, którzy biją więźniów” i że wstydzi się za swojego pracodawcę – podał New York Post.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520