14.9 C
Chicago
sobota, 18 maja, 2024

Portugalia/ Meta odblokowała konto radykalnie prawicowej partii Chega na Facebooku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Grupa Meta odblokowała możliwość zamieszczania w sieci Facebook publikacji przez partię Chega, trzecią siłę portugalskiego parlamentu. Ugrupowanie to od niedzieli nie mogło zamieszczać publikacji, a operator sieci społecznościowej informował, że sytuacja ta potrwa przez 10 lat.

W czwartek władze radykalnie prawicowej partii Chega potwierdziły, że Meta w środę cofnęła decyzję o blokadzie publikacji.

Jak powiedział lider Chega Andre Ventura, Meta odblokowała konto partii, ale w dalszym ciągu utrzymuje ograniczenia w publikowaniu materiałów na profilu szefa ugrupowania na Facebooku.
Ventura wyjaśnił, że partia nie wycofa pozwu przeciwko operatorowi Facebooka, gdyż grupa Meta podjęła wobec portugalskiej “partii nielegalne działania i wciąż bezpodstawnie utrudnia” jej możliwość zamieszczania publikacji.
Dotychczas grupa Meta nie poinformowała, dlaczego nałożyła na ugrupowanie Ventury karę, blokując możliwość zamieszczania publikacji na stronie mającej blisko 200 tys. sympatyków.
Według niektórych polityków Chega powodem blokady mógł być krótki film, który pojawił się na koncie partii na początku kwietnia. Zamieszczono w nim wypowiedź Ventury dotyczącą rzekomej “bezkarności Cyganów” w Portugalii, a także krótkie nagranie prezentujące trzech mężczyzn cieszących się z faktu obcięcia długich włosów kobiecie.
Partia Chega w wyborach z 10 marca zwiększyła ponad 4-krotnie stan swojego posiadania w jednoizbowym parlamencie Portugalii, zdobywając 50 mandatów w 230-osobowej izbie. Dzięki poparciu tej partii w piątek centroprawicowemu rządowi Luisa Montenegro udało się przetrwać dwa głosowania wotum nieufności.
Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ mms/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520