21.6 C
Chicago
sobota, 28 czerwca, 2025

Ponad 550 tysięcy mieszkańców powiatu Cook będzie miało umorzony dług medyczny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Powiat Cook umorzy 665 milionów dolarów długów medycznych dla ponad 550 tysięcy mieszkańców. Możliwe to będzie dzięki współpracy z organizacją Undue Medical Debt.

 

W 2022 roku powiat Cook uruchomił program pomocy w spłacie długów medycznych Medical Debt Relief Initiative, wykorzystując 9 milionów dolarów z funduszy przeznaczonych na walkę z COVID-19. W czwartek przewodnicząca rady powiatu Cook Toni Preckwinkle potwierdziła, że kolejni mieszkańcy nie będą musieli już martwić się o spłatę długu medycznego.

„Wkraczamy tam, gdzie zawiódł system i gdzie rodziny, których na to nie stać musiałyby samodzielnie ponosić te koszty” – powiedziała Preckwinkle. Powiat współpracuje z firmą Undue Medical Debt, która wykupuje stare i nieściągalne rachunki od szpitali i ośrodków zdrowia za ułamek ich wartości, a następnie umarza te długi.

Aby kwalifikować się do umorzenia długów, dochody aplikanta nie mogą przekraczać czterokrotności progu ubóstwa lub zadłużenie medyczne musi wynosić odpowiednik co najmniej 5% rocznych dochodów. W całym kraju ponad 20 milionów Amerykanów ma jakieś zadłużenie medyczne.

 

BK

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"