21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Polski kabaret: Kup węgiel luzem przez internet (jak masz szczęcie w grach losowych) i… sam go sobie odbierz

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad 2,5 tys. klientów indywidualnych skorzystało już z udostępnionej im przez Polską Grupę Górniczą możliwości zakupu węgla za pośrednictwem sklepu internetowego PGG z odbiorem własnym – podała w poniedziałek PGG. Trafiło już do nich ponad 12,7 tys. ton węgla luzem.

Od 11 marca br. PGG umożliwiła klientom indywidualnym zakup 5 ton węgla luzem w sklepie internetowym spółki z odbiorem bezpośrednio od producenta, początkowo z kopalń Chwałowice i Ziemowit, a następnie Marcel. Do oferty sukcesywnie mają być dodawane kolejne kopalnie i nowe produkty, a od kwietnia dostępna ma być pełna oferta węgla opałowego z zakładów spółki.

 

Już w poprzednich dniach PGG sygnalizowała duże zainteresowanie węglem sprzedawanym tą drogą, średnio każdego dnia chęć zakupu zgłaszało ok. 30 tys. chętnych. Grupa wyjaśniała, że zdecydowała się poszerzyć ofertę sprzedaży w e-sklepie, aby umożliwić gospodarstwom domowym nabywanie węgla do ogrzewania domów w cenach producenta.

 

„Poszerzyliśmy ofertę sprzedaży dla gospodarstw domowych, umożliwiając nabywanie węgla dla celów ogrzewania domów w dużo korzystniejszych cenach. Wojna na Ukrainie wywołuje działania o charakterze spekulacyjnym, skutkujące wysokimi cenami węgla pomimo tego, że nie zmienia się cena na kopalniach” – mówił w zeszłym tygodniu prezes PGG Tomasz Rogala.

 

Możliwość kupna węgla luzem adresowana jest głównie do klientów mieszkających w dalszej odległości od kopalń PGG, którzy na co dzień nie mają możliwości bezpośredniego zaopatrywania się w kopalnianych punktach sprzedaży. Nowa partia towaru jest dodawana od poniedziałku do piątku o godzinie 18., aby dać wszystkim możliwość złożenia zamówienia w czasie po pracy.

 

Po złożeniu zamówienia nabywcy otrzymują pocztą elektroniczną potwierdzenie oraz informacje o terminie i warunkach odbioru. Termin odbioru jest każdorazowo ustalany indywidualnie bezpośrednio z odbiorcą lub wskazanym przez niego przewoźnikem.

 

W ten sposób klienci indywidualni mogą raz na 12 miesięcy kupić 5 ton węgla luzem w cenach obowiązujących bezpośrednio na kopalniach. Warunkiem dokonania zakupu jest ogrzewanie własnego gospodarstwa domowego węglem oraz własny odbiór w ustalonym z kopalnią terminie – zarówno osobisty, jak i przez upoważnionego przewoźnika.

 

Klienci docelowo mają mieć do dyspozycji węgiel z kopalń, w których prowadzona jest sprzedaż węgla za gotówkę: Marcel, Piast, Ziemowit, Jankowice, Rydułtowy, Murcki-Staszic, Sośnica, Bielszowice, Halemba oraz Mysłowice-Wesoła. W pierwszym etapie umożliwiono zakup sortymentu Karlik luz i Pieklorz luz z kopalń Chwałowice i Ziemowit. (PAP)

 

autor: Mateusz Babak

 

mtb/ mmu/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520