17.1 C
Chicago
niedziela, 1 czerwca, 2025

Polscy siatkarze pokonali Meksykanów 3:0 w drugim meczu mistrzostw świata i są pewni awansu do 1/8 finału

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Polska wygrała w Katowicach z Meksykiem 3:0 (25:17, 25:14, 25:19) w drugim niedzielnym meczu grupy C mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce i Słowenii. We wcześniejszym niedzielnym spotkaniu tej grupy siatkarze Stanów Zjednoczonych pokonali Bułgarów 3:0.

Polska: Marcin Janusz, Bartosz Kurek, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Jakub Popiwczak, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Mateusz Poręba, Bartosz Kwolek.

 

Meksyk: Christin Aranda, Jozue Lopez, Diego Gonzalez, Axel Tellez, Mauro Fuentes, Jonathan Martinez – Hiram Bravo (libero) oraz Yasutaka Sanay, Luis Hernandez, Edgar Mendoza, Miguel Chavez, Raynel Ferran.

 

Po piątkowej wygranej biało-czerwonych z Bułgarią 3:0 chyba nikt z kibiców, szczelnie wypełniających widownię Spodka, nie dopuszczał do siebie myśli o jakichkolwiek „problemach” podopiecznych trenera Nikoli Grbica z Meksykanami. Goście w swoim pierwszym występie w Katowicach ulegli drużynie USA 0:3.

 

Ogłuszający doping dla gospodarzy na pewno nie pomagał rywalom. Tym niemniej, to oni prowadzili na początku spotkania 3:1, 6:4. Polacy długo się „rozpędzali”, ale kiedy po silnym ataku Bartosza Kurka wypracowali trzypunktową przewagę (16:13), nie pozwolili już na wiele Meksykanom.

 

W drugiej części drużyna Grbica zagrała w zmienionym składzie, co nie przeszkodziło jej w rozgromieniu przeciwników. Goście mieli problem ze sforsowaniem bloku, do tego Polacy dołożyli skuteczną grę obronną. W efekcie przy stanie 20:10 ich rezerwowi mogli sobie już pozwolić na delikatny pokaz umiejętności tanecznych obok boiska.

 

Po zmianie stron Meksykanie powalczyli o przedłużenie meczu. Prowadzili minimalnie na początku, potem musieli już „gonić” wynik. Bez sukcesu. Przegrali z obrońcami tytułu mistrzowskiego 0:3.

 

To był szósty mecz turnieju rozegrany w Katowicach. Wszystkie skończyły wynikami „do zera”.

 

We wtorek Polacy w swoim ostatnim meczu grupowym zmierzą się z Amerykanami.(PAP)

 

gir/ sab/

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"