21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Policja stanowa Illinois: Czytniki tablic rejestracyjnych pomagają w ustaleniu sprawców strzelanin na autostradach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Policja stanowa Illinois twierdzi, że automatyczne czytniki tablic rejestracyjnych ułatwiły śledztwa dotyczące strzelanin na autostradach i drogach w rejonie Chicago.

 

Policja stanowa opublikowała we wtorek nowe dane i zaznaczyła, że w 82% strzelanin na autostradach automatyczne czytniki tablic rejestracyjnych pomogły zidentyfikować podejrzanego lub osobę, która była świadkiem strzelaniny. Liczba ta wzrasta do 100% w przypadku śmiertelnych strzelanin na autostradach.

„Korzystanie z automatycznych czytników tablic rejestracyjnych zmieniło zasady gry w śledztwach dotyczących strzelanin na autostradach, a także kradzieży pojazdów” – powiedział dyrektor policji stanowej Illinois, Brendan F. Kelly. „Dostarczają nam istotnych wskazówek dla naszego śledztwa, pozwalając śledzić wydarzenia bezpośrednio prowadzące do strzelanin i następujące po nich, aby zidentyfikować sprawców i pojazdy, którymi się poruszali. Czytniki tablic rejestracyjnych są nieocenionym narzędziem, które pomaga nam w identyfikacji podejrzanych o brutalne przestępstwa” – dodał.

Niedawno mieszkańcy powiatu Cook złożyli pozew, w którym stwierdzili, że te automatyczne czytniki tablic rejestracyjnych służą nie tylko policji stanowej, ale innym służbom do zbierania danych o kierowcach. Tym samym naruszana jest zasada o ochronie prywatności zagwarantowana w Konstytucji USA.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520