17.1 C
Chicago
niedziela, 1 czerwca, 2025

Pociąg zderzył się z wozem strażackim na Florydzie. 15 osób zostało rannych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W sobotni poranek doszło na Florydzie do dramatycznego zderzenia pociągu z wozem strażackim. W wypadku rannych zostało 15 osób – w tym 3 strażaków i 12 pasażerów składu kolejowego. Strażacy trafili do szpitala. Są w stanie stabilnym. Pasażerowie pociągu doznali jedynie lekkich obrażeń. Nie ma informacji o tym, czy ucierpiał maszynista, chociaż na zdjęciach widać zmiażdżony przód lokomotywy.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 28 grudnia, ok. godz. 10:45 w Delray Beach na Florydzie. Pociąg pasażerski Brightline zderzył się tam z jadącym na akcje wozem strażackim. W wypadku rannych zostało 15 osób – w tym trzech strażaków oraz piętnastu pasażerów pociągu. Pasażerowie doznali tylko nieznacznych obrażeń. Strażacy trafili do szpitala, ale ich stan jest stabilny.

Kolizja spowodowała zamknięcie drogi, na której doszło do wypadku. Nie jest na razie jasne, dlaczego zdarzenie w ogóle miało miejsce. Wiadomo natomiast, że wóz strażacki jechał wówczas na interwencję związaną z innym wypadkiem.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzą wspólnie policja z Delray Beach, operator pociągu Brightline oraz National Transportation Safety Board (NTSB).

Red. JŁ

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"