31.5 C
Chicago
wtorek, 21 maja, 2024

Po raz pierwszy w historii, tegoroczna choinka na Manhattanie nie będzie pochodzić ze stanów sąsiadujących z Nowym Jorkiem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Po raz pierwszy w historii, tegoroczna choinka w Rockefeller Center na Manhattanie nie będzie pochodzić ze stanów sąsiadujących z Nowym Jorkiem, a z odleglejszego stanu Maryland. Po udekorowaniu rozbłyśnie 1 grudnia.

„Świerk norweski wysokości ponad 24 metrów został podarowany przez rodzinę z Elkton w stanie Maryland. Zostanie ścięty 11 listopada i po przetransportowaniu trafi do Rockefeller Center 13 listopada” – podało w czwartek lokalne radio 1010 WINS.

 

85-letnie drzewko rozświetli w sezonie świątecznym 50 tys. różnokolorowych lampek LED z użyciem ok. 127 kilometrów przewodów. Zwieńczy je ważącą 408 kg kryształowa gwiazda Swarovskiego.

 

Ceremonia zapalenia świateł na drzewku była zorganizowana po raz pierwszy w 1933 roku. Tegoroczna ceremonia będzie transmitowana na żywo 1 grudnia przez telewizję NBC.

 

Po zakończeniu sezonu świątecznego choinka zostanie wykorzystana jako surowiec na budowę domu dla wybranej rodziny. Organizacja Habitat for Humanity wykorzysta na to tarcicę z drzewa. Zywczaj ten jest praktykowany od 2007 roku.

 

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

 

ad/ mars/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520