8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Po aktorach rząd teraz będzie płacił sportowcom i youtuberom za zachęcanie do szczepień

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Każdy kolejny rocznik jest mniej zainteresowany szczepieniami. My się z tym liczyliśmy i przygotowaliśmy dużą kampanię profrekwencyjną. Chcemy zaangażować przede wszystkim sportowców i youtuberów – przekazał szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

Szef KPRM był pytany w czwartek na antenie TVP1, czy Polacy chętnie zapisują się na szczepienia. „Widzimy, że każda kolejna grupa wiekowa, każdy kolejny rocznik jest mniej zainteresowany szczepieniami” – odpowiedział i zaznaczył, że jest to tendencja obserwowana nie tylko w Polsce. „My z tym się liczyliśmy, od pewnego czasu przygotowujemy dużą kampanię profrekwencyjną. Ta kampania ruszy w maju i wierzymy, że wpłynie na osoby niezdecydowane, na osoby wahają się do tego, żeby się zarejestrować i zaszczepić” – powiedział.

 

Mówił także, że w internecie i mediach społecznościowych jest wiele nieprawdziwych informacji dot. szczepień. „Część osób kształtuje sobie na podstawie takiej wiedzy wykrzywionej swój obraz i swoje przekonania na temat szczepień” – podkreślał.

 

„Czy ta kampania będzie skuteczna? Zrobimy wszystko, żeby taka była. Chcemy zaangażować przede wszystkim sportowców i ta kampania ma być oparta o ludzi sportu, ale również chcemy angażować youtuberów, osoby, które są ważne i rozpoznawalne dla osób z młodszego pokolenia” – poinformował Dworczyk.

 

W Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 są 3 mln 184 tys. 152 osoby. Wykonano w sumie 12 mln 225 tys. 861 zastrzyków. Pierwszą dawkę otrzymało 9 186 041 osób. Dzienna liczba szczepień wyniosła 220 325.(PAP)

 

autor: Grzegorz Bruszewski

 

gb/ krap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520