26.6 C
Chicago
środa, 19 czerwca, 2024

Po 17 godzinach przyznał się do morderstwa, którego nie popełnił. Poszkodowany zawarł milionową ugodę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Miasto Fontana zgodziło się zawrzeć wartą 1 milion dolarów ugodę na rzecz mężczyzny, na którym lokalni policjanci wymusili złożenie fałszywych zeznań. Funkcjonariusze zagrozili poszkodowanemu zabiciem jego psa, jeśli ten nie przyzna się do zamordowania swojego ojca. Tymczasem rzekoma ofiara morderstwa żyła i miała się dobrze.

„Niekonstytucyjne tortury psychiczne” – w ten sposób sędzia określił przesłuchanie Thomasa Pereza Jra, nad którym kalifornijscy policjanci znęcali się przez ponad 17 godzin.

W 2018 roku Perez zgłosił na policję zaginięcie ojca. 8 sierpnia tamtego roku został wezwany w tej sprawie na przesłuchanie w Departamencie Policji w Fontanie.

Pracujący tam śledczy próbowali bezpodstawnie wymusić na mężczyźnie przyznanie się do zamordowania swojego ojca. Grożono m.in., że jeśli tego nie zrobi, będą musieli uśpić jego psa z powodu depresji spowodowanej widokiem rzekomego morderstwa.

W tym czasie Perez był – jak to opisał sędzia prowadzący sprawę – „pozbawiony snu, schorowany psychicznie i przechodził objawy odstawienia leków psychiatrycznych”.

„Jak możesz tam siedzieć, jak możesz tam siedzieć i mówić, że nie wiesz, co się stało, a twój pies siedzi i patrzy na ciebie, wiedząc, że zabiłeś swojego ojca?” – krzyczał jeden z detektywów, którzy przesłuchiwali Pereza.

Mężczyzna błagał o pomoc medyczną, ale ta nie została mu udzielona. Policjanci wmawiali Perezowi, że jego ojciec został znaleziony martwy z ranami kłutymi.

Po 17 godzinach przesłuchania Perez przyznał się do zbrodni, której nie popełnił. Kiedy policjanci zostawili go samego w pokoju przesłuchań, mężczyzna próbował się tam powiesić.

Wkrótce jednak policja znalazła zaginionego żywego i nieświadomego poszukiwań. Siostra Pereza zdradziła, że przez ten czas przebywał z „przyjaciółką”.

Sędzia Dolly Gee orzekła w czerwcu ubiegłego roku, że dowody w sprawie przekonały ławę przysięgłych.

Miasto Fontana zgodziło się ostatecznie na zawarcie z Perezem ugody o wartości 900 tys. dolarów.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520