17.2 C
niedziela, 5 maja, 2024

Piłkarski Puchar Polski: Piast, Wisła i Lech uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów [wyniki]

Trzecioligowa Carina Gubin przegrała z Piastem Gliwice 2:5, Wisła Kraków pokonała Stal Rzeszów 4:1, zaś Arka Gdynia uległa Lechowi Poznań 0:1 w czwartkowych meczach 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Losowanie par ćwierćfinałowych – w piątek.

Najciekawszy mecz rozegrano w Gdyni, gdzie lider 1. ligi nawiązał równą walkę z „Kolejorzem”. Jedynego gola uzyskał w doliczonym czasie pierwszej połowy Filip Marchwiński.
Dzielnie walczyła trzecioligowa Carina Gubin. Najniżej notowana drużyna w stawce do 83. minuty remisowała z Piastem Gliwice 2:2, ale w końcówce faworyzowani goście zdobyli trzy bramki.
W środę broniąca trofeum Legia Warszawa straciła bramkę na 1:2 w ostatniej minucie dogrywki w meczu z Koroną w Kielcach i odpadła z rywalizacji. Bramkę na wagę awansu zdobył mocnym strzałem Belg Martin Remacle.
Stołeczna drużyna z 20 triumfami jest najbardziej utytułowaną drużyną rozgrywek, który obecna edycja jest jubileuszowa, 70.
Również w środę finalista sprzed roku Raków Częstochowa wygrał po dogrywce z Cracovią 1:0, a Stal Mielec przegrała z Widzewem Łódź 1:2.
We wtorek jako pierwsze awans do ćwierćfinału wywalczyły drużyny Pogoni Szczecin i Jagiellonii Białystok. „Portowcy” pokonali u siebie Górnika Zabrze 2:1 po dogrywce, natomiast „Jaga” wygrała przed własną publicznością z Wartą Poznań 2:0.
Losowanie par ćwierćfinałowych – w piątek w południe w siedzibie PZPN. Mecze tej fazy zaplanowano na koniec lutego.
Finał – tradycyjnie – odbędzie się 2 maja 2024 na PGE Narodowym w Warszawie. Pula nagród wynosi 10 milionów złotych, z czego połowa przypadnie zwycięzcy.