22.1 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Oszuści wyłudzili z Medicare miliardy dolarów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Oszuści próbują wyłudzić pieniądze od osób korzystających z ubezpieczenia medycznego Medicare. Rząd federalny wydał prawie 950 miliardów dolarów na finansowanie Medicare w 2022 roku – ustaliło Centers for Medicare and Medicaid Services.

 

Jednak blisko 6 procent z tego funduszu, czyli około 60 miliardów dolarów trafiło do osób, podszywających się pod Amerykanów korzystających z tego ubezpieczenia – twierdzi departamentu sprawiedliwości. Przykładowo pieniądze wypłacane były oszustom z Medicare za usługi, których nie wykonano.

Szacuje się, że jeden na pięciu mieszkańców Illinois korzysta z Medicare. Według Kaiser Family Foundation, dane opracowane w 2020 r. pokazują, że Illinois ma siódmą co do wielkości populację beneficjentów Medicare w Stanach Zjednoczonych.

Fundacja opublikowała też wskazówki jak uniknąć oszustw Medicare. Ostrzega przed telefonami z prośbą o potwierdzenie informacji medycznych. Medicare nie dzwoni do osób znajdujących się w tym ubezpieczeniu i nie domaga się potwierdzenia danych pacjentów. Radzi też by prowadzić rejestr faktycznie otrzymanych usług medycznych. Należy ponadto natychmiast zgłaszać przypadki podejrzanej aktywności.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520