23.1 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Ostry protest mieszkańców przeciwko migrantom z Teksasu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Grupa mieszkańców jednej z chicagowskich dzielnic protestowała we czwartek przeciwko decyzji o ulokowaniu migrantów w budynku po byłej szkole podstawowej. Wadsworth Elementary School znajdująca się przy 64. i University Avenue w Woodlawn jest od piątku schronieniem dla wysłanych do Wietrznego Miasta przez władze Teksasu.

Mieszkańcy twierdzą, że zostali zaskoczeni przez decyzję władz miasta. Podkreślają, że ich społeczność jest już dosyć biedna, a kolejne osoby potrzebujące wsparcia tylko ten stan pogłębią. Pytają również, jak długo migranci będą tam przebywać, czy będzie zapewniona ochrona i czy będą przeprowadzane jakiekolwiek kontrole w tym zakresie. Wskazują również, że miasto powinno w pierwszej kolejności zająć się takimi problemami jak przestępczość, bezrobocie, czy bezdomność, a dopiero potem stwarzać, ich zdaniem, kolejne.

Swojego zaniepokojenia obrotem spraw nie kryje również radna z 20-tego okręgu Jeanette Taylor, która podkreśla, że nie konsultowano z nią planu ulokowania migrantów w Woodlawn.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520