26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Ok. 200 uchodźców na śniadaniu wielkanocnym w Centrum Pomocy Humanitarnej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Około 200 osób wyznania wschodniego wzięło udział we wspólnym wielkanocnym śniadaniu zorganizowanym w Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu. Spotkaniu towarzyszyło wiele wzruszeń, emocji, na wielu twarzach pojawiły się łzy.

W niedzielę, tydzień po świętach katolików, przypada tegoroczna Wielkanoc wiernych obrządków wschodnich, w tym prawosławnych; duża część przebywających w Polsce Ukraińców jest tego wyznania.

 

Obecnie w Centrum Pomocy Humanitarnej przebywa ok. 500 osób. Na śniadanie przy stołach, które rozstawione były w sąsiedztwie łóżek polowych zdecydowało się zasiąść ok. 200 osób. Na stołach był żurek, wędliny, jajka i ciasta.

 

W uroczystości udział wzięli księża rzymskokatoliccy, prawosławni i greckokatoliccy, był również prezydent Przemyśla Wojciech Bakun i wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk. Podczas wspólnej modlitwy nie zabrakło chwil wzruszenia. Uchodźcy dziękowali za okazaną im do tej pory pomoc.

 

Jedna z osób, pani Larysa w czasie modlitwy ze łzami w oczach dziękowała Polakom. „Dziękuję wam za okazane serce w imieniu ocalałych, ale i tych, których już nie ma, mieszkańców zrównanych z ziemią ukraińskich miast, miasteczek i wiosek” – mówiła. Wymieniła m.in. takie miasta jak Charków, Borodzianka, Bucza.

 

Reporterowi PAP powiedziała, że jej mąż i syn walczą na froncie przeciwko Rosjanom. Podkreśliła, że nie rozumie tej agresji, nie wie skąd i dlaczego tyle przemocy doświadczają Ukraińcy. „Nie ma żadnego uzasadnieni dla zabijania cywili, w tym szczególnie dzieci” – dodała Larysa.

 

Ukrainka jest bardzo wdzięczna Polakom za okazane serce, za wszystko, co robią dla ludzi uciekających przed wojną.

 

Wspólne śniadanie przygotowali pracownicy Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wolontariuszki z Koła Gospodyń Wiejskich w Bolestraszycach, przy współpracy z Urzędem Miejskim w Przemyślu i gminą Przemyśl. (PAP)

 

Autor: Wojciech Huk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520