-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Ojciec 6-letniego chłopca palestyńskiego pochodzenia zamordowanego w Plainfield Township złożył pozew

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ojciec 6-letniego chłopca palestyńskiego pochodzenia, który został śmiertelnie pchnięty nożem w wyniku przestępstwa z nienawiści, złożył pozew przeciwko właścicielowi nieruchomości w Plainfield Township w rejonie Chicago. Oday Al-Fayoume złożył pozew w zeszłym miesiącu.  Chłopiec zmarł a jego matka została poważnie ranna.

 

Atak uznany został za przestępstwo z nienawiści i miał być spowodowany wojną Izraela z Hamasem. Był też kolejnym przykładem narastającej nienawiści wobec zarówno osób pochodzenia palestyńskiego jak i żydowskiego w USA od czasu wybuchu konfliktu w Strefie Gazy.

Prokuratura twierdzi, że 71-letni Joseph Czuba zaatakował Wadea Al-Fayoume i jego matkę Hanaan Shahin 14 października z powodu ich muzułmańskiej wiary i w reakcji na wojnę między Izraelem a Hamasem. W październiku Czuba nie przyznał się do winy w związku z zarzutami o przestępstwo z nienawiści i morderstwo.

Ojciec chłopca złożył pozew o bezprawną śmierć 21 listopada w sądzie powiatu Will i jest skierowany przeciw Czubie, jego żonie Mary Czuba oraz ich firmie zarządzającej nieruchomościami, Discerning Property Management.

Joseph Czuba rzekomo powiedział swojej żonie, aby poinformowała matkę 6-latka, że chce, aby rodzina opuściła mieszkanie, które wynajmowała od dwóch lat. Mężczyzna miał też powiedzieć, że obawia się, iż „palestyńscy przyjaciele Shahin zamierzają ich skrzywdzić” – czytamy w pozwie. Rozprawę wyznaczono na 11 marca.

Joseph Czuba pozostaje w więzieniu powiatu Will, gdzie czeka na styczniowe przesłuchanie w sprawie karnej.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520