14.7 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Obraz Picassa „Kobieta z zegarkiem” sprzedany na aukcji za 139,3 mln dolarów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jedno z arcydzieł hiszpańskiego mistrza Pabla Picassa, „Kobieta z zegarkiem”, zostało w środowy wieczór sprzedane na aukcji za 139,3 mln dolarów prowadzonej przez dom aukcyjny Sotheby’s w Nowym Jorku.

Obraz z 1932 roku przedstawia jedną z muz hiszpańskiego artysty, francuską malarkę Marie-Therese Walter, Sotheby’s oszacował go na ponad 120 milionów dolarów.
Obraz ten należał do zmarłej w tym roku w wieku 102 lat Emily Fisher Landau, której kolekcja Jaspera Johnsa, Willema de Kooninga, Marka Rothko i Andy’ego Warhola jest wystawiona na aukcję podczas dwóch specjalnych wieczorów w środę i czwartek w siedzibie Sotheby’s w Nowym Jorku. Dom aukcyjny liczy, że uzyska za nią ponad 400 milionów dolarów.
Inny Picasso z 1932 roku został sprzedany w 2010 roku przez dom aukcyjny Christie’s za 106 milionów dolarów.
Środowa sprzedaż jest drugą w historii najdroższą sprzedażą dzieł Picassa, artysta ma obecnie na koncie co najmniej sześć obrazów o wartości sprzedaży przekraczającej 100 milionów dolarów.
Jego absolutnym rekordem jest obraz „Kobiety z Algieru (wersja „O”)” za 179,4 miliona dolarów: ten olej na płótnie namalowany w 1955 roku jest najdroższym współczesnym dziełem, jakie kiedykolwiek sprzedano na aukcji, podkreśla AFP.
W międzynarodowym kontekście wojen na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie oraz inflacji rynek sztuki w dalszym ciągu wykazuje doskonałą kondycję: oczekuje się, że rozpoczęty we wtorek w Nowym Jorku sezon jesienny przyniesie głównym domom aukcyjnym Sotheby’s i Christie’s miliardowe zyski, wskazuje AFP.(PAP)

 

wr/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520