20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Niemcy/ Sprzedawcy detaliczni za… wprowadzeniem opasek na rękę dla klientów podczas zakupów! „Dokąd to wszystko prowadzi?!”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sprzedawcy detaliczni w Niemczech promują ogólnokrajowe rozwiązanie w postaci „opaski na rękę” dla klientów sklepów, aby ułatwić obowiązkowe kontrole 2G. W myśl zasady 2G dostęp do sklepów mają tylko osoby zaszczepione na Covid-19 lub wyleczone z koronawirusa.

Sklepy spożywcze, drogerie i apteki są wyłączone z tego przepisu.

 

„Obecnie istnieje (…) zamieszanie w przepisach dotyczących kontroli 2G w handlu detalicznym (…). To pilnie wymaga ujednolicenia” – powiedział w środę agencji dpa dyrektor generalny Niemieckiego Stowarzyszenia Handlu Detalicznego (HDE) Stefan Genth.

 

Dzięki „rozwiązaniu z opaską na rękę” (Baendchenloesung), stosowanemu już np. w Moguncji, każdy klient jest tylko raz sprawdzany pod kątem 2G, a następnie otrzymuje opaskę na rękę, z którą ma dostęp do wszystkich sklepów w danym dniu.

 

Byłaby to wielka ulga dla handlu – podkreślił Genth. „Sprawdzanie każdego klienta w każdym sklepie wymaga znacznego wysiłku i prowadzi do tworzenia kolejek przed drzwiami sklepów. Dlatego z punktu widzenia handlu dobrze byłoby rozszerzyć rozwiązanie w postaci opaski na rękę obowiązujące w niektórych krajach związkowych na całe terytorium federalne” – dodał szef HDE.

 

Sektor detaliczny pilnie potrzebuje wsparcia w zakresie niezbędnych kontroli 2G, gdyż w tym momencie firmy przejęły zadania państwa. W związku z tym, albo gminy powinny zapewnić wsparcie, albo wkłady finansowe powinny być wypłacane zainteresowanym podmiotom gospodarczym – uważa Genth.

 

Zdaniem szefa HDE rozporządzenie 2G w handlu detalicznym powinno jednak zostać zniesione, ponieważ nie przyczynia się do walki z pandemią. Zakupy robione w maseczkach i z przestrzeganiem zasad higienicznych zapewniają – jego zdaniem – wystarczające bezpieczeństwo.

 

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

 

bml/ ap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520