9.4 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Niemcy/ Meteorolog: Sierpień może stać się całkowitą porażką, spodziewamy się naprawdę strasznej pogody

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kąpielówki, szorty i sandały mogą wrócić do szafy. Zamiast tego należy wyjąć kurtkę, sweter i kalosze – pisze w poniedziałek portal dziennika „Bild”. „Spodziewamy się naprawdę strasznej pogody” – ostrzegł meteorolog Dominik Jung z wetter.net. Sierpień „może stać się całkowitą porażką” z punktu widzenia letniej aury.
Według meteorologa będzie dużo deszczu, wiatru, porywistego wiatru, burz, a nawet śniegu w weekend w wyższych partiach Alp. „Niestety należy również zauważyć, że obecnie nie widać żadnej zmiany w sytuacji pogodowej i prawdopodobnie potrwa to co najmniej do 15 sierpnia!” – powiedział Jung „Bildowi”.
„A wszystko to w czasie, gdy Niemcy są na wakacjach i wszyscy z niecierpliwością czekają na lato” – zauważa portal.
Według Junga możemy teraz spodziewać się dłuższej fazy chłodu trwającej od 10 do 14 dni, z opadami deszczu. Zwłaszcza w czwartek zapowiada się „pogoda jak jesienią. Ciepłe letnie, czy nawet gorące dni około lub powyżej 30 stopni nie są w zasięgu wzroku” – stwierdził Jung.
Winny jest prąd strumieniowy. Utrzymuje falę upałów w regionie śródziemnomorskim i daje nam zimne, pochmurne i mokre dni. „Sierpień może stać się całkowitą porażką z punktu widzenia letniej pogody” – przyznał ekspert.

 

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520