20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Niekończący się festiwal podwyżek cen mieszkań i gruntów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Eksperci wróżą co najmniej pół roku podwyżek. W grudniu ceny transakcyjne mieszkań w stolicy i w dużych miastach szły w górę siódmy miesiąc z rzędu. Działki drożały od października – pisze w weekendowym wydaniu „Puls Biznesu”.

 

Jak informuje gazeta, dane z aktów notarialnych wskazują na niekończący się festiwal podwyżek cen mieszkań. Wartość opartego na cenach transakcyjnych indeksu urban.one dotyczącego mieszkań w Polsce urosła w grudniu 2023 r. w porównaniu z listopadem o 0,89 pkt i wyniosła 110,92 pkt. Wynika to z raportu Cenatorium opracowanego dla „PB” i Bankier.pl.

„Współpracujący z Cenatorium eksperci rynku mieszkaniowego przewidują, że ceny nieruchomości w kolejnych sześciu miesiącach będą rosnąć. „Sądzi tak 62,5 proc. ankietowanych. 25 proc. opowiedziało się za ich stabilizacją, a jedynie 12,5 proc. za obniżką” – czytamy w „PB”. W kwestii sprzedaży, połowa podziela zdanie, że przez najbliższe pół roku sprzedaż mieszkań pozostanie na stabilnym poziomie. „37,5 proc. przewiduje spadek liczby zawieranych umów, wzrost – 12,5 proc” – czytamy.
„Puls Biznesu” podał, że 87,5 proc. ekspertów uważa, że w półrocznej perspektywie dojdzie do „pogorszenia warunków gospodarczych na rynku mieszkaniowym, tylko 12,5 proc. liczy na stabilizację, a żaden nie wierzy w poprawę”.(PAP)

 

pak/ pad/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520