21.6 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Niedzielski: W każdym szpitalu będą wyznaczone 2-3 łóżka buforowe; za pacjentów covidowych będzie dodatek blisko 500 zł

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W każdym szpitalu będą 2-3 łóżka buforowe, gdzie pacjent będzie izolowany do czasu wyniku testu PCR; za pacjentów covidowych będzie dodatek blisko 500 zł – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapewnił, że system ochrony zdrowia będzie przygotowany na ewentualne zwiększenie liczby zakażeń.

„W tej chwili analizujemy w wielu obszarach działanie covidowego systemu opieki zdrowotnej. I w zasadzie mogę powiedzieć, że dużo punktów – jeżeli chodzi o to przygotowanie – jest zrealizowanych, a część z nich w trakcie wakacji będzie zabezpieczanych” – zapowiedział Niedzielski.

 

Szef resortu zdrowia poinformował, że sieć laboratoriów wykonujących testy na koronawirusa została rozwinięta do 318 podmiotów, co pozwala na dzienne wykonywanie blisko 170 tys. badań. „Z punktu widzenia ryzyka, z jakim mamy do czynienia, jest to liczba wystarczająca” – ocenił. Zapowiedział też utrzymanie blisko 500 punktów drive thru.

 

Jeśli chodzi o zabezpieczenie infrastruktury szpitalnej, Niedzielski podkreślił, że dla każdego województwa przygotowano koncepcję minimalnego zabezpieczenia wskazującą konkretny szpital tymczasowy, który ma przyjmować pacjentów.

 

„To minimalne zabezpieczenie na drugim poziomie dotyczy blisko 6 tys. łóżek, ale bardzo ważnym novum w przygotowaniu infrastruktury szpitalnej jest to, że w każdym szpitalu – niezależnie od tego, czy on będzie wskazany do walki z Covid – mamy wyznaczone 2-3 łóżka buforowe – czyli ten pierwszy poziom – gdzie pacjent będzie przyjmowany, gdzie będzie izolowany dopóki nie zostanie rozstrzygnięte, jaki jest wynik testu PCR. W zależności od wyniku tego testu będzie przekazywany albo do drugiego poziomu, albo leczony w tym szpitalu na tzw. trzecim poziomie, o ile ta główna przypadłość nie dotyczy Covid-19” – mówił Niedzielski.

 

„Jeżeli pacjent będzie covidowy, to oprócz tej procedury, której będzie dotyczyć leczenie, będzie pewnego rodzaju dodatek finansowy tak, żeby pacjenci byli wszędzie przygotowywani. Ten dodatek za pacjenta będzie wynosił blisko 500 zł, więc to jest też pewnego rodzaju rekompensata za troszeczkę bardziej skomplikowane procedowanie z tym pacjentem” – dodał.(PAP)

 

autorka: Aleksandra Rebelińska

 

reb/ itm/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520