26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Niedługo poznamy kwoty reparacji dla Afroamerykanów. „Nawet 1 mln dolarów na mieszkańca”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kalifornijski Zespół Zadaniowy ds. Reparacji zorganizuje w Oakland swoje przedostatnie spotkanie, na którym padną ostateczne rekomendacje, dotyczące reperacji oraz formy, w jakich stan powinien wynagrodzić Afroamerykanom segregację rasową, niewolnictwo i dyskryminację.

Przedostatnie spotkanie zespołu odbędzie się w Mills College na Northeastern University w Lisser Hall, przy 5000 MacArthur Boulevard. Komisja zdecyduje wówczas o ostatecznych rekomendacjach w kwestii reparacji oraz formach ich wypłaty. Odbędzie się także głosowanie nad ostatecznym kształtem raportu, który traktuje o danych nt. niewolnictwa, terroru rasowego, pozbawienia praw politycznych, segregacji mieszkaniowej i niesprawiedliwych zaborów mienia.

Choć na przestrzeni czasu – mniej więcej po każdym posiedzeniu zespołu – w mediach pojawiały się różne głosy członków komisji, odnośnie tego, jaka powinna być ostateczna kwota reparacji, takowej jeszcze nie ustalono. Z czasem padały coraz większe liczby – setki tysięcy dolarów na osobę. Ostatecznie żadna sztywna wycena reparacji jeszcze nie znalazła się w raporcie.

Jednak jak podaje The Sacramento Bee – ekonomiści uważają, że Kalifornia poniesie koszty reparacji w wymiarze nawet 1 miliona dolarów na jednego czarnego mieszkańca, kwalifikującego się do wypłaty.

O wysokości zdecydują prawdopodobnie takie czynniki, jak szkody zdrowotne, szkody z tytułu niewolnictwa i nękanie przez policję, dyskryminacja mieszkaniowa, niesprawiedliwe przejęcie własności i dewaluację czarnych firm.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520