32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Newsom zdecydował ws. morderczyni Sharon Tate. To ona malowała po ścianach krwią aktorki

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Kalifornii zablokował w piątek zwolnienie z więzienia zwolenniczki Charlesa Mansona, Patricii Krenwinkel – podaje NBC News. Mija pięć dekad od momentu, kiedy kobieta nabazgrała na ścianie słynny a zarazem przerażający napis „Helter Skelter”, używając krwi ofiar sekty Mansona.

Dwuosobowa komisja ds. zwolnień warunkowych zaleciła w maju warunkowe zwolnienie Krenwinkel. Była to pierwszy pozytywnie rozpatrzony wniosek. Wcześniej morderczyni odmawiano zwolnienia czternaście razy. Po śmierci samego Mansona i innej jego zwolenniczki – Susan Atkins – Krenwinkel została najdłużej odsiadującą wyrok kobietą w Stanach Zjednoczonych i wygląda na to, że jeszcze długo będzie miała okazje pobijać własny rekord.

Newsom zablokował ułaskawienie morderczyni. Gubernator zauważył, że Krenwinkel bardzo starała się udowodnić podczas odbywania kary, że została zresocjalizowana. Uczestniczyła w wielu programach edukacyjnych i resocjalizacyjnych oraz „zademonstrowała wylewne wyrzuty sumienia”. Ale to nie wystarczyło. Gavin Newsom uznał, że „jej wysiłki nie zmniejszyły w wystarczającym stopniu ryzyka przyszłego zagrożenia”.

Nic dziwnego. Krenwinkel była członkiem szajki Charlesa Mansona. Sekta terroryzowała Los Angeles w latach 60. To właśnie ta grupa stoi za licznymi, przerażającymi morderstwami, w tym za zabójstwem żony reżysera Romana Polańskiego, aktorki Sharon Tate. Tate – kiedy dokonywano na niej brutalnego mordu, w nocy 9 sierpnia 1969 r. – była w ostatnim miesiącu ciąży. Oprócz niej, tej nocy zaszlachtowano nożami jeszcze cztery osoby: Wojtka Frykowskiego, Jaya Sebringa, Abigail Folger i Stevena Parenta. Po morderstwie na drzwiach domu napisano krwią ofiar: „ŚWINIA” a na jednej ze ścian „HELTER SKELTER”. Te ostatnie słowa oznaczały „apokaliptyczną wojnę”, jaką głosił Manson i jego sekta. To właśnie Krenwinkel miała wykonać jeden z napisów.

Członkowie sekty Mansona, którzy współuczestniczyli w zabójstwach – oraz sam Manson – zostali początkowo skazani na karę śmierci. Wkrótce ich wyroki zostały jednak zredukowane do dożywocia z możliwością zwolnienia warunkowego, kiedy kara śmierci została uznana w Kalifornii za niekonstytucyjną, co miało miejsce w 1972 roku.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520